Kuni kecha Xorazm viloyatining Hazorasp va Tuproqqalʼa tumanlar Qoʻriqlash boʻlinmalari xodimlari va ularning oila aʼzolari ishtirokida xizmat intizomini mustahkamlash, qonun ustuvorligini taʼminlash masalalariga bagʻishlangan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Ushbu tadbirda soʻz olganlar tizimda tartib intizomni taʼminlash, qonunchilikni mustahkamlash masalalariga alohida eʼtibor qaratilib, xodimlar oʻrtasida yoʻl qoʻyilayotgan xato va kamchiliklar atroflicha muhokama etildi. Xodimlarga eʼtibor qaratish lozim boʻlgan jihatlar xususida yoʻriqnomalar berildi. Bundan tashqari xodimlar oʻrtasida korrupsiya va boshqa qonunbuzarlik holatlarini oldini olish, salbiy holatlarni yuzaga keltiruvchi shart-sharoitlar va omillar xususida tushunchalar berildi.
Bundan tashqari, yoʻl-transport hodisalarining oldini olish hamda joriy qilinayotgan yangi davlat yoʻl belgilari bilan tanishtirishga ham alohida eʼtibor qaratildi. Tadbir soʻngida xodimlar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga soha mutasaddilari tomonidan javoblar olishdi.

Issues of strengthening official discipline were discussed
In Khorezm region, a meeting was held with employees of the Departments of Protection of the Khazarasp and Tuprakkala districts, as well as their families. The event was dedicated to strengthening official discipline and ensuring the rule of law.
During the meeting, the main focus was on maintaining order and discipline in the system and strengthening the rule of law. The participants discussed in detail the identified shortcomings in the work of employees and ways to eliminate them. The management provided specific instructions on key aspects of performance.
Considerable attention was paid to the issues of combating corruption and preventing offenses among the military personnel. Risk factors and conditions contributing to negative situations were considered.
Special attention was paid to the prevention of road accidents and familiarization of employees with new state road signs. At the end of the event, the responsible persons of the industry answered all the questions of the employees.