Kuni kecha Xorazm viloyatining Hazorasp va Tuproqqalʼa tumanlar Qoʻriqlash boʻlinmalari xodimlari va ularning oila aʼzolari ishtirokida xizmat intizomini mustahkamlash, qonun ustuvorligini taʼminlash masalalariga bagʻishlangan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Ushbu tadbirda soʻz olganlar tizimda tartib intizomni taʼminlash, qonunchilikni mustahkamlash masalalariga alohida eʼtibor qaratilib, xodimlar oʻrtasida yoʻl qoʻyilayotgan xato va kamchiliklar atroflicha muhokama etildi. Xodimlarga eʼtibor qaratish lozim boʻlgan jihatlar xususida yoʻriqnomalar berildi. Bundan tashqari xodimlar oʻrtasida korrupsiya va boshqa qonunbuzarlik holatlarini oldini olish, salbiy holatlarni yuzaga keltiruvchi shart-sharoitlar va omillar xususida tushunchalar berildi.
Bundan tashqari, yoʻl-transport hodisalarining oldini olish hamda joriy qilinayotgan yangi davlat yoʻl belgilari bilan tanishtirishga ham alohida eʼtibor qaratildi. Tadbir soʻngida xodimlar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga soha mutasaddilari tomonidan javoblar olishdi.

Обсуждены вопросы укрепления служебной дисциплины
В Хорезмской области состоялась встреча с сотрудниками отделов охраны Хазараспского и Тупраккалинского районов, а также их семей. Мероприятие было посвящено вопросам укрепления служебной дисциплины и обеспечения верховенства закона.
В ходе встречи основное внимание было сосредоточено на поддержании порядка и дисциплины в системе, укреплении законности. Участники детально обсудили выявленные недостатки в работе сотрудников и пути их устранения. Руководством были даны конкретные инструкции по ключевым аспектам служебной деятельности.
Значительное внимание уделили вопросам противодействия коррупции и предупреждения правонарушений среди личного состава. Были рассмотрены факторы риска и условия, способствующие возникновению негативных ситуаций.
Отдельное внимание уделили профилактике дорожно-транспортных происшествий и ознакомлению сотрудников с новыми государственными дорожными знаками. В завершение мероприятия ответственные лица отрасли ответили на все интересующие сотрудников вопросы.