Xizmat intizomi bilan bogʻliq masalalar muhokama etildi
Jizzax viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi va uning quyi tizimlarida xizmat qilayotgan xodimlar ishtirokida videoselektor tarzida navbatdagi davra suhbati tashkil etildi.
Ochiq muloqotlarda shaxsiy tarkibga xizmat intizomini yanada mustahkamlash, shaxsiy tarkib orasida korrupsion jinoyatlarning oldini olish, shuningdek, kiberjinoyatlar haqida toʻxtalib oʻtildi.
Vatan tinchligi va osoyishtaligi yoʻlida xizmat qilish eng sharafli burch ekanligi eʼtirof etilib, bir kunlik tinchlik yoʻlida qilingan xizmatning savobi ulugʻligi, bu neʼmatning qadriga yetish, oʻz kasbidan faxrlanish, shukronalik hissi bilan yashash oliy qadriyat ekanligi taʼkidlandi.
Bundan tashqari, xizmat vaqtida sergaklikni oshirish, joylarda jamoat tartibini saqlash masalalariga alohida eʼtibor qaratish lozimligi qayd etildi.
Uchrashuvda masʼul ofitserlarga boʻlimlarda shaxsiy tarkib bilan profilaktik tarbiyaviy ishlarni yanada kuchaytirish, xodimlarning mavjud muammolarini oʻrganish va bartaraf etish, ularga qulay xizmat sharoitini yaratish yuzasidan tegishli koʻrsatmalar berildi.

Issues of maintaining official discipline were discussed
The Directorate of "Protection" of Jizzakh region hosted another round table in the video conference format with the participation of employees of the directorate and its territorial divisions.
Issues of further strengthening of official discipline, prevention of offenses, especially cases of corruption among military personnel, as well as cybercrime were discussed at the event.
The speakers emphasized that protecting the peace and tranquility of the country is an honorable duty. It was also noted that special attention should be paid to increasing vigilance during service and maintaining public order in the assigned territories.
Following the meeting, relevant instructions were given to officials to further strengthen preventive and educational work with employees, analyze and eliminate existing problems, and create new conditions and opportunities for personnel.