OBOD VA XAVFSIZ MAHALLA
Milliy gvardiya Qoraqalpogʻiston Respublikasi “Qoʻriqlash” boshqarmasi xodimlari tomonidan Kegeyli tumanida istiqomat qiluvchi fuqarolar orasida "Obod va xavfsiz mahalla" tamoyili asosida targʻibot tadbirlari oʻtkazildi.
Hududlarda jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, jismoniy va yuridik shaxslarning mol-mulklarini ishonchli qoʻriqlashni taʼminlashda zamonaviy qoʻriqlash signalizatsiya uskunalaridan foydalanishni targʻib qilish maqsadida oʻtkazilgan profilaktik ishlar davomida fuqarolarga "Qoʻriqlash" xizmati afzalliklaridan foydalanish, sohaga kiritilayotgan oʻzgartirishlar va yaratilayotgan qulayliklar borasida tushunchalar berildi.
Oʻz obyekti yoki xonadonini "Qoʻriqlash" xizmatiga topshirmoqchi boʻlgan fuqarolar oshlik toʻlovlar miqdori, texnik vositalarga xizmat koʻrsatish tartiblari haqida ham batafsil maʼlumotlar berildi. Yakunda oʻz savdo doʻkonlarini qoʻriqqa topshirish istagini bildirgan tadbirkorlar belgilangan tartibda arizalar qabul qilindi. Bu kabi tadbirlar respublikamizning barcha hududlarda oʻtkazilmoqda.

A WELL-MAINTAINED AND SAFE MAHALLA
Employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of the Republic of Karakalpakstan organized events among residents of the Kegeyli district based on the principle of "Well-maintained and safe mahalla".
During the preventive work carried out in order to promote the use of modern protection alarms in order to prevent crimes and violations of the rule of law, to ensure reliable protection of the property of individuals and legal entities, citizens were provided with detailed information about the advantages of the "Protection" service, the facilities and opportunities created for employees, as well as the amount of monthly payments and the procedure for servicing technical security equipment.
At the end of the events, applications from citizens wishing to entrust their facilities or houses to the "Protection" service were accepted in accordance with the established procedure. Similar events are held in other regions of our republic.