OBOD VA XAVFSIZ MAHALLA
Milliy gvardiya Qoraqalpogʻiston Respublikasi “Qoʻriqlash” boshqarmasi xodimlari tomonidan Kegeyli tumanida istiqomat qiluvchi fuqarolar orasida "Obod va xavfsiz mahalla" tamoyili asosida targʻibot tadbirlari oʻtkazildi.
Hududlarda jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, jismoniy va yuridik shaxslarning mol-mulklarini ishonchli qoʻriqlashni taʼminlashda zamonaviy qoʻriqlash signalizatsiya uskunalaridan foydalanishni targʻib qilish maqsadida oʻtkazilgan profilaktik ishlar davomida fuqarolarga "Qoʻriqlash" xizmati afzalliklaridan foydalanish, sohaga kiritilayotgan oʻzgartirishlar va yaratilayotgan qulayliklar borasida tushunchalar berildi.
Oʻz obyekti yoki xonadonini "Qoʻriqlash" xizmatiga topshirmoqchi boʻlgan fuqarolar oshlik toʻlovlar miqdori, texnik vositalarga xizmat koʻrsatish tartiblari haqida ham batafsil maʼlumotlar berildi. Yakunda oʻz savdo doʻkonlarini qoʻriqqa topshirish istagini bildirgan tadbirkorlar belgilangan tartibda arizalar qabul qilindi. Bu kabi tadbirlar respublikamizning barcha hududlarda oʻtkazilmoqda.

БЛАГОУСТРОЕННАЯ И БЕЗОПАСНАЯ МАХАЛЛЯ
Сотрудники Управления «Охраны» Национальной гвардии Республики Каракалпакстан организовали среди жителей Кегейлийского района мероприятия на основе принципа «Благоустроенная и безопасная махалля».
В ходе профилактических работ, проводимых в целях пропаганды использования современной охранной сигнализации с целью пресечения преступлений и нарушений законности, обеспечения надежной охраны имущества физических и юридических лиц, гражданам предоставлена подробная информация о преимуществах службы «Охрана», созданных для сотрудников удобствах и возможностях, а также размерах ежемесячных платежей и порядке обслуживания технических средств охраны.
В завершение мероприятий в установленном порядке приняты заявления граждан, желающих доверить свои объекты или дома службе «Охрана». Подобные мероприятия проводятся и в других регионах нашей республики.