MILLIY GVARDIYA TOSHKЕNT SHAHAR "QO‘RIQLASH" BOSHQARMASIDA NAVBATDAGI DAVRA SUHBATI BO‘LIB O‘TDI
Milliy gvardiya Toshkent shahar "Qo‘riqlash" boshqarmasi rejasiga muvofiq bo‘linmalarda xizmat intizomini mustahkamlash, huquqbuzarliklar profilaktikasi o‘tkazish va jinoyatchilikni oldini olish maqsadida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Unda Toshkent Harbiy prokuraturasi, Toshkent shahar IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi mas’ullari ishtirok etib, xodimlar o‘rtasida xizmat intizomini mustahkamlash va jinoyatchilikni oldini olish hamda fuqarolar o‘rtasida sodir etilayotgan ayanchli yo‘l transport hodisalarining kelib chiqish sabablarini aniqlash, ularni bartaraf etish, ushbu holatlarni kelib chiqishining asosiy sabablari bo‘yicha fikrlar bildirildi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qo‘mondonining tegishli buyrug‘i bilan joylarda jamoat tartibini saqlash va xavfsizlikni ta’minlab kelayotgan bir guruh xodimlar taqdirlandi.

В УПРАВЛЕНИИ «ОХРАНЫ» НАЦИОНАЛЬНОЙ ГВАРДИИ ГОРОДА ТАШКЕНТА ОРГАНИЗОВАН ОЧЕРЕДНОЙ КРУГЛЫЙ СТОЛ
В соответствии с планом Управления «Охраны» Национальной гвардии города Ташкента организован круглый стол с целью укрепления служебной дисциплины в подразделениях, профилактики правонарушений и пресечения преступлений.
Участие приняли ответственные сотрудники Ташкентской военной прокуратуры, УБДД ГУВД города Ташкента. В ходе мероприятия обсуждены вопросы укрепления служебной дисциплины среди сотрудников, профилактики правонарушений и предотвращения дорожно-транспортных происшествий, выявлены основные причины возникновения подобных случаев.
Кроме того, приказом Командующего Национальной гвардией Республики Узбекистан награжден ряд сотрудников, внесших огромный вклад в обеспечение охраны общественного порядка и безопасности.