KAMONDAN OTISH BOʻYICHA MILLIY TERMA JAMOAMIZ AʼZOLARI OSIYO KUBOGINING BIRINCHI BOSQICHI OLDIDAN QIZGʻIN TAYYORGARLIK KOʻRISHMOQDA
Xabaringiz bor, joriy yilning 19-26 fevral kunlari Bagʻdod shahrida (Iroq) kamondan otish boʻyicha Osiyo kubogining birinchi bosqichi boʻlib oʻtmoqda. Hozirgi kunda oʻz oldiga katta rejalar qoʻygan kamondan otish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi yakuniy bahslarga kirishishdan oldin qizgʻin tayyorgarlik koʻrmoqda.
Xususan, malakali murabbiylar tomonidan umumjismoniy, maxsus va texnik-taktik tayyorgarlik boʻyicha uzluksiz mashgʻulotlar, shuningdek, jamoada sogʻlom maʼnaviy-ruhiy muhitni shakllantirish, merganlarning oʻzlariga boʻlgan ishonch va ruhiy barqarorligini taʼminlashga qaratilgan seminar-treninglar oʻtkazilmoqda.
Taʼkidlash joizki, ertaga, 25 fevral kuni merganlarimiz quyidagi yoʻnalishlar boʻyicha bahslarga kirishadi:
1. Toshkent vaqti bilan soat 12:25да Abdusattorova Ziyodaxon, Xamroyeva Nilufar va Nurmanova Jasmina ayollar oʻrtasida jamoa birinchiligi yoʻnalishi boʻyicha Xindiston jamoasi bilan 1 oʻrin uchun kurashadi;
2. Toshkent vaqti bilan soat 12:50да Sadikov Amirxon, Chen Yao Yuy va Abdulxamidov Shoxjaxon erkaklar oʻrtasida jamoa birinchiligi yoʻnalishi boʻyicha Iroq jamoasi bilan 3 oʻrin uchun kurashadi;
3. Toshkent vaqti bilan soat 13:40да Abdusattorova Ziyodaxon va Sadikov Amirxon MIX yoʻnalishi boʻyicha Qatar jamoasi bilan 3 oʻrin uchun kurashadi;
4. Toshkent vaqti bilan soat 14:20да Abdusattorova Ziyodaxon va Xamroyeva Nilufar yakkalik yoʻnalishi boʻyicha oʻzaro 3 oʻrin uchun kurashadi;
5. Toshkent vaqti bilan soat 14:35да Sadikov Amirxon va Bangladesh sportchisi Rubel MD Hakim Ahmed bilan yakkalik yoʻnalishi boʻyicha 3 oʻrin uchun kurashadi.
Milliy terma jamoamizga xalqaro arenada oʻz mahorat va epchilligini namoyish etib, yurtimizga ulkan gʻalaba bilan qaytishini tilab qolamiz!

OUR NATIONAL ARCHERY TEAM IS INTENSIVELY PREPARING FOR THE FIRST STAGE OF THE ASIAN CUP
As previously reported, the first stage of the Asian Archery Cup is taking place in Baghdad (Iraq) on February 19-26 of this year. Currently, the national archery team of Uzbekistan is intensively preparing for the upcoming final competitions.
In particular, qualified trainers conduct classes on general, special and technical and tactical training. Along with this, seminars and trainings are organized aimed at strengthening athletesʼ psychological and emotional stability and self-confidence.
It is worth noting that tomorrow, February 25, Uzbek archers will fight for victory in the following directions:
1. At 12:25 (Tashkent time), Abdusattorova Ziedakhon, Khamroeva Nilufar and Jasmina Nurmanova will meet with the Indian national team and compete for 1st place in the womenʼs team championship;
2. At 12:50 (Tashkent time), Sadikov Amirkhan, Chen Yao Yu and Abdulhamidov Shohjahon will compete against the Iraqi national team for the 3rd place in the menʼs team championship;
3. At 13:40 (Tashkent time), Abdusattorova Ziedakhon and Sadikov Amirkhan will compete against the Qatar national team for the 3rd place in the MIX direction;
4. At 14:20 (Tashkent time), Abdusattorova Ziedakhon and Khamroeva Nilufar will compete for the 3rd place in singles;
5. At 14:35 (Tashkent time), Sadikov Amirkhan will meet with Bangladeshi archer Rubel MD Hakim Ahmed for the 3rd place in singles.
We wish the national team to demonstrate their archery skills and return to their homeland with a great victory!