"XALQ VA ARMIYA – BIR TANU, BIR JON!"
Kuni kecha Milliy gvardiya Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasi hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan Andijon shahridagi Prezident maktabi oʻquvchilari ishtirokida “Xalq va armiya – bir tanu, bir jon!” shiori ostida vatanparvarlik tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda oʻquvchi yoshlarga harbiy anjom-aslahalar koʻrgazmasi tashkil etilib, Tigr laqabli xizmat itining qiziqarli chiqishlari namoyish etildi. Shuningdek, tadbir soʻngida oʻquvchi yoshlar bilan kamondan otish va ot sporti boʻyicha mahorat darslari oʻtkazildi.
Tadbirdan koʻzlangan maqsad, oʻquvchi yoshlarni harbiy kasbga yoʻnaltirish hamda vatanparvarlik sifatlarini oshirishdan iborat.

«НАРОД И АРМИЯ – ЕДИНЫ!»
Сотрудники Управления Национальной гвардии по Андижанской области и Управления «Охраны» организовали патриотическое мероприятие под лозунгом «Народ и армия – едины!» с участием учащихся Президентской школы города Андижана.
На мероприятии для молодежи организовали выставку военной техники, а также презентовали интересное выступление служебной собаки по кличке Тигр. Кроме того, в завершение мероприятия специально для ребят были проведены мастер-классы по стрельбе из лука и конному спорту.
Цель данного мероприятия – ознакомление молодежи с профессией военного и укрепление их патриотических чувств.