"XALQ VA ARMIYA – BIR TANU, BIR JON!"
Kuni kecha Milliy gvardiya Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasi hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan Andijon shahridagi Prezident maktabi oʻquvchilari ishtirokida “Xalq va armiya – bir tanu, bir jon!” shiori ostida vatanparvarlik tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda oʻquvchi yoshlarga harbiy anjom-aslahalar koʻrgazmasi tashkil etilib, Tigr laqabli xizmat itining qiziqarli chiqishlari namoyish etildi. Shuningdek, tadbir soʻngida oʻquvchi yoshlar bilan kamondan otish va ot sporti boʻyicha mahorat darslari oʻtkazildi.
Tadbirdan koʻzlangan maqsad, oʻquvchi yoshlarni harbiy kasbga yoʻnaltirish hamda vatanparvarlik sifatlarini oshirishdan iborat.

"THE PEOPLE AND THE ARMY ARE UNITED!"
Employees of the National Guard Department for Andijan region and the Directorate of "Protection" organized a patriotic event under the slogan "The people and the army are united!" with the participation of students of the Presidential School of Andijan city.
An exhibition of military equipment was organized for young people at the event, as well as an interesting performance by a service dog named Tiger. In addition, at the end of the event, master classes in archery and equestrian sports were held especially for the children.
The purpose of this event is to familiarize young people with the military profession and strengthen their patriotic feelings.