Qoʻriqlash boshqarmasida boʻsh boʻlgan ish oʻrinlarga yangi nomzodlar xizmatga qabul qilindi
Yoshlarni ish bilan taʼminlash, Qoʻriqlash xizmatiga malakali yosh nomzodlarni ishga saralab olish maqsadida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda. Xususan, Navoiy viloyati Qoʻriqlash boshqarmasidagi boʻsh boʻlgan saf boʻlinmalariga hamda harbiylashtirilgan soqchilik boʻlinmalariga yangi nomzodlar qabul qilindi.
6 kun davom etgan tanlovda nomzodlar boʻy oʻlchash, sport, psixologik test sinovlari hamda nomzodlarning bilim saviyalarini tekshirish maqsadida yakuniy suhbat sinovlaridan saralanib olindi.
Shundan soʻng, mazkur tanlovlardan muvaffaqiyatli oʻtgan nomzodlar hamda ularning ota-onalari ishtirokida uchrashuv oʻtkazildi. Tadbirda boshqarma boshligʻi, uning oʻrinbosari hamda Shaxsiy xavfsizlik boʻlimi xodimlari tomonidan korrupsion holatlarga yoʻl qoʻymaslik, belgilangan tartib-qoidalarga amal qilishlari xususida toʻxtalib oʻtildi.
Uchrashuv yakunida tinglovchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga masʼullar tomonidan atroflicha javob oldilar.

New candidates have joined the vacant positions in the Directorate of Protection
Systematic work is being carried out to ensure the employment of young people and the selection of qualified young specialists for the Protection Service. In particular, new candidates were accepted for the vacant combatant and paramilitary security units of the Directorate of Protection of Navoi region.
During the 6-day competition, candidates were selected according to the following stages: growth and sports tests, psychological tests, as well as a final interview aimed at verifying their level of knowledge and professional training.
After that, a meeting was held with the candidates who successfully passed all the competitive tests and their parents. At the event, the head of the department, his deputy and employees of the Internal Security Department discussed issues of corruption prevention and compliance with established procedures.
At the end of the meeting, the participants received comprehensive answers to all their questions from the responsible persons.