Joylarda jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish borasidagi targʻibotlar davom etmoqda
Xabaringiz bor, respublikamiz boʻylab Qoʻriqlash Departamenti va uning hududiy boʻlinmalari xodimlari tomonidan jinoyatchilikning oldini olish va aholining mulkiy xavfsizligini taʼminlash maqsadida keng qamrovli targʻibot-tashviqot ishlari olib borilmoqda.
Jumladan, kuni kecha oʻtkazilgan bu kabi tadbirlar davomida asosiy eʼtibor mahallada joylashgan savdo va maishiy xizmat koʻrsatish obyektlari, aholi xonadonlari hamda koʻp qavatli uylarning kirish yoʻlaklarini Texnik qoʻriqlash markazi tizimiga ulash masalalariga qaratildi.
Shuningdek, jamoat tartibini saqlash, fuqarolar oʻrtasida huquqiy ong va huquqiy madaniyatni yuksaltirish, shu orqali jinoyatchilikka qarshi samarali kurashish borasida amalga oshiriladigan chora-tadbirlar yuzasidan aholiga batafsil tushuntirishlar berildi. Tadbirlar davomida qoʻriqlash xizmati imkoniyatlari, uning qulayliklari va samaradorligi haqidagi maʼlumotlar keng jamoatchilikka yetkazildi.
Bunday tashabbuslar jinoyatchilikni oldini olish, aholi tinchligi va xavfsizligini taʼminlashda muhim ahamiyat kasb etib, kelgusida ham davom ettirilishi rejalashtirilgan.

На местах продолжается информационно-разъяснительная работа по раннему предупреждению преступности и правонарушений
Как сообщалось ранее, сотрудники Департамента охраны и его территориальных подразделений проводят по всей республике масштабную информационно-разъяснительную работу по предупреждению преступности и обеспечению безопасности населения.
В частности, в ходе проведенных на днях подобных мероприятий основное внимание уделялось подключению объектов торговли, бытового обслуживания, домов граждан и подъездов многоэтажных домов к центрам технической охраны.
Кроме того, граждане были проинформированы о мерах, принимаемых для поддержания общественного порядка, повышения правосознания и правовой культуры граждан, а также эффективной борьбы с преступностью.
Также широкой общественности была представлена информация о возможностях Службы охраны, её задачах, услугах и тарифах.
Подобные мероприятия имеют большое значение для предупреждения преступности, обеспечения мира и безопасности населения. Информационно-разъяснительная работа продолжается во всех регионах нашей республики.