Kuni kecha Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xo‘jayli va Taxiatosh tumanlari "Qo‘riqlash" bo‘limlarining xodimlari hamda ularning oila a’zolari ishtirokida shaxsiy tarkibning xizmat intizomini mustahkamlash, shuningdek ular orasida boshqa salbiy holatlarning oldini olish maqsadida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Muloqotlarda xodimlarning oila a’zolari bilan hamkorlik o‘rnatishni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha istiqbolli rejalar tinglandi. Mazkur tadbirda soha vakillari so‘zga chiqib, so‘ngi vaqtlarda ijtimoiy tarmoqlar orqali kirib kelayotgan har xil totalizatorlik o‘yinlaridan ogoh bo‘lish, salbiy holatlarga yo‘l qo‘ymaslik to‘g‘risida alohida fikrlar bildirdilar.
Shu bilan birga o‘z xizmat vazifalarini chin dildan bajarayotgan xodimlarga navbatdagi maxsus unvonlar berilib, xizmatda o‘z safdoshlariga o‘rnak bo‘lib kelayotgan bir guruh xodimlarning oila a’zolariga boshqarma boshlig‘ining tashakkurnomalari topshirildi.

FIRM DISCIPLINE IS THE KEY TO EFFECTIVE SERVICE
In order to strengthen service discipline and prevent conflict situations among the personnel, a meeting was recently held with the participation of employees of the Departments of "Protection" of Khojayli and Takhiatash districts of the Republic of Karakalpakstan, as well as their families.
During the meeting, prospective plans for establishing cooperation with family members of employees were heard. Representatives of the service spoke and expressed their opinion about the harm of all kinds of sweepstakes games that have recently penetrated through social networks.
In addition, employees who faithfully perform their duties were awarded regular special titles, and family members of a group of employees who serve as an example for their comrades were awarded letters of thanks from the management of the directorate.