MUHOKAMA MARKAZIDA XIZMAT INTIZOMINI MUSTAHKAMLASH
"Qo‘riqlash" saflarida xizmat qilayotgan xodimlarning xizmat intizomini yanada mustahkamlash, ular orasida huquqbuzarliklar sodir etilishining oldini olish hamda huquqiy savodxonligini oshirish maqsadida Farg‘ona viloyat "Qo‘riqlash" boshqarmasida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda Milliy gvardiya shaxsiy xavfsizlik boshqarmasi hamda Kadrlar boshqarmasi mas’ullari va boshqarma xodimlari, shuningdek, videokonferensiya tartibida barcha shahar-tuman "Qo‘riqlash" bo‘limlari shaxsiy tarkibi ishtirok etdi.
So‘zga chiqqanlar tomonidan huquqbuzarliklarga qarshi kurashish, korrupsion holatlarning oldini olish hamda virtual olamda avj olayotgan tavakkalchilikka asoslangan turli o‘yinlarning ayanchli yakuni haqidagi dolzarb mavzular haqida so‘z yuritildi.
Shaxsiy tarkib orasidagi muammolarni o‘rganish, ularni erta aniqlash hamda bartaraf etish maqsadida mas’ullarga zaruriy ko‘rsatmalar ham berildi.
2022 yil davomida yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar va xizmat intizomi buzilish holatlari aniq misollar va videoroliklar bilan ko‘rsatib o‘tildi.
Shuningdek, mamlakatimizda harbiy xizmatchi va xodimlar uchun yaratilgan imkoniyatlar, ularni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash maqsadida amalga oshirilayotgan islohotlar hamda farzandlarining oliy ta’lim muassasalariga kirish uchun berilayotgan tavsiyanomalar haqida ham atroflicha so‘z borib, xizmat samaradorligini yanada oshirish lozimligi qayd etildi.

STRENGTHENING OF SERVICE DISCIPLINE IS AT THE CENTER OF DISCUSSIONS
In order to further strengthen the service discipline of employees serving in the ranks of the "Protection" service, improve their legal literacy and prevent violations of the rule of law, a round table was organized in the Directorate of "Protection" of Ferghana region.
The event was attended by officials and employees of the Department of own protection and the Department of Personnel of the National Guard, as well as personnel of district and city departments of "Protection".
The speakers discussed topical issues of combating crime, preventing corruption, as well as the consequences of various gambling.
Officials have been given the necessary instructions to study and solve the problems of personnel.
Shortcomings and cases of violation of official discipline over the past 2022 were discussed on specific examples.
Along with this, the opportunities created in our country for military personnel and employees, recommendations for the admission of their children to higher educational institutions are emphasized. In addition, the need to further improve the efficiency of the service was noted.