MUHOKAMA MARKAZIDA – DOLZARB MASALALAR
Qoraqalpogʻiston Respublikasi "Qoʻriqlash" boshqarmasi shaxsiy tarkibi orasida xizmat intizomini mustahkamlash, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish hamda xodimlarning sogʻlom turmush tarziga rioya qilishlari maqsadida davra suhbati oʻtkazildi.
Davra suhbati mobaynida "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari polkovnik Z.I.Boʻronov soʻzga chiqib, shaxsiy tarkibni Ona-Vatanga va oʻz kasbiga boʻlgan mehr-muhabbatni, shuningdek xodimlarning huquqiy bilim va malakasini oshirish, kasbiy va jangovar tayyorgarligini yuksaltirish borasida doimiy ravishda tegishli chora-tadbirlarni amalga oshirib borish zarurligi toʻgʻrisida taʼkidladi.
Bundan tashqari ijtimoiy tarmoqlar orqali keng tarqalgan turli xil tavakkalchilikka asoslangan oʻyinlardan ogoh boʻlishi, korrupsiya, tamagirlik kabi illatlarning oldini olish va unga qarshi kurashish yuzasidan tavsiyalar ham berdi.
Davra suhbati davomida Milliy gvardiya Markaziy devoni Tibbiyot boshqarmasi masʼullari shaxsiy tarkibning sogʻlom turmush tarziga rioya qilishlari yuzasidan oʻz tavsiyalarini berdi. Uchrashuv yakunida xodimlar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javoblar olishdi.

В ЦЕНТРЕ ОБСУЖДЕНИЯ – АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ
С участием личного состава Управления «Охраны» Республики Каракалпакстан организован «круглый стол», направленный на укрепление служебной дисциплины, пресечение преступлений и нарушений законности, соблюдение здорового образа жизни сотрудниками.
В ходе «круглого стола» заместитель начальника Главного управления «Охраны» полковник З.И.Буронов акцентировал внимание на необходимости регулярной организации мероприятий по укреплению любви к Родине и своей профессии, а также правовых знаний и навыков сотрудников. Кроме того, подчеркнута важность укрепления профессиональной и боевой подготовки личного состава.
Особое внимание уделено различным азартным играм, распространенных в социальных сетях, даны рекомендации по пресечению случаев коррупции.
В ходе мероприятия специалисты Медицинского управления Центрального аппарата Национальной гвардии дали рекомендации по соблюдению личным составом здорового образа жизни. В завершение встречи сотрудники получили подробные ответы на интересующие вопросы.