MILLIY QADRIYATLARIMIZ ASOSIDA TARBIYALANAYOTGAN YOSHLAR
Termiz shahridagi Prezident maktabida Milliy gvardiya Surxondaryo viloyati boʻyicha boshqarmasi hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi tomonidan harbiy-vatanparvarlik hamda sport tadbirlari tashkil etildi.
Tadbir davomida “Maʼrifat” targʻibotchilar jamiyati aʼzolari: Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi rahbari, senator Minhojiddin Hojimatov, Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir Salim Ashur, falsafa fanlari doktori, professor Jamila Shermuhammedova, Oʻzbekiston xalq artisti Gavhar Zokirovalar yoshlar bilan suhbatlashib, ularning kelajakdagi rejalari bilan qiziqishdi.
Maktabda tashkil etilgan kamondan otish va ot sporti boʻyicha seksiyalar faoliyati haqida maʼlumotlar berilib, oʻquvchilar oʻz mahoratlarini koʻrsatib berishdi.

МОЛОДЕЖЬ, ВОСПИТЫВАЕМАЯ НА ОСНОВЕ НАШИХ НАЦИОНАЛЬНЫХ ЦЕННОСТЕЙ
Управление Национальной гвардии по Сурхандарьинской области и Управление «Охраны» организовали в Президентской школе в городе Термезе военно-патриотические и спортивные мероприятия.
В ходе мероприятия выступили члены общества пропагандистов «Марифат»: руководитель Республиканского центра духовности и просветительства, сенатор Минхожиддин Хожиматов, член Союза писателей Узбекистана, поэт Салим Ашур, доктор философских наук, профессор Джамиля Шермухаммедова, народный артист Узбекистана Гавхар Закирова. Гости пообщались с молодыми людьми и обсудили их планы на будущее.
Кроме того, представлена информация о деятельности организованных в школе секций стрельбы из лука и конного спорта. В завершение мероприятия учащиеся продемонстрировали свое мастерство в данных видах спорта.