Navbatdagi ochiq eshiklar kuni doirasidagi tadbirda yoshlar Milliy gvardiyada boʻlishdi
Milliy gvardiya harbiy xizmatchilari hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, ularni harbiy xizmatga boʻlgan qiziqishini oshirish, harbiy boʻlinmalar faoliyati bilan yaqindan tanishtirish maqsadida ochiq eshiklar kuni tadbirini oʻtkazish anʼanaga aylangan.
Kuni kecha Milliy gvardiya Surxondaryo viloyati boʻyicha boshqarmasida oʻtkazilgan navbatdagi tadbir Termiz shahridagi umumtaʼlim maktablari oʻquvchilari, otaliqqa olingan yoshlar uchun unitilmas xotiralarga boy boʻldi. Tadbirda yoshlar Milliy gvardiya hamda "Qoʻriqlash" xizmati faoliyati, maxsus texnika va jihozlari haqida tushunchalarga ega boʻldilar. Tadbir doirasida xizmat otlari vazifalar xususida maʼlumotlar berilib, yoshlar otda sayr qilish imkoniyatiga ega boʻldilar.
Kamondan otish sport turini yanada ommalashtirish va targʻib etish maqsadida bugungi kunda Milliy gvardiya xodimlari tomonidan qator chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda. Ochiq eshiklar kunida ham ishtirokchilarga mazkur merganlar sporti haqida tushunchalar berilib, amaliy tarzda mashgʻulotlarda oʻzlarini sinab koʻrdilar.
Harbiy qismga sayohat yakunida "Uch avlod uchrashuvi" oʻtkazildi. Milliy gvardiyaning faxriylari, ofitserlari oʻzlarining tajribalari, oʻz ish faoliyatining asosiy yoʻnalishlari bilan oʻrtoqlashdilar. Yoshlar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga masʼullardan zarur tavsiya va maʼlumotlar oldilar.

Молодежь побывала на очередном дне открытых дверей в Национальной гвардии
Для военнослужащих Национальной гвардии и сотрудников Управления «Охрана» стало традицией проводить мероприятия, нацеленные на воспитание молодежи в духе патриотизма, повышение ее интереса к военной службе, ознакомление с деятельностью систем.
Так, например, очередное подобное мероприятие, состоявшееся на днях в Управлении Национальной гвардии по Сурхандарьинской области, было полно незабываемых воспоминаний для учащихся общеобразовательных школ города Термеза и молодежи, закрепленной за Нацгвардией. На мероприятии молодежь ознакомилась с деятельностью Национальной гвардии и службы «Охрана», специальной техникой и снаряжением, используемым сотрудниками. Кроме того, сотрудники рассказали об обязанностях служебных лошадей и уходе за ними, после чего ребята получили возможность прогуляться верхом по территории управления.
В ходе дня открытых дверей участники также узнали много нового и интересного о стрельбе из лука, а также смогли продемонстрировать свои навыки меткой стрельбы на практике.
По завершении поездки в воинскую часть состоялась «Встреча трёх поколений». Ветераны и офицеры Национальной гвардии поделились своим опытом и основными направлениями своей работы. После этого молодые люди получили необходимые советы и информацию по интересующим их вопросам.