Milliy gvardiya Buxoro viloyati “Qoʻriqlash” boshqarmasi xodimi safdor Xayotov Maxmud kikboksing boʻyicha Jahon chempionatida 2-oʻrinni egalladi.
Oʻzbekiston Milliy terma jamoasi 6-13 oktabr kunlari Kambodjada kikboksing boʻyicha boʻlib oʻtgan kattalar oʻrtasidagi Osiyo Chempionatidan gʻalaba bilan qaytdi. Terma jamoamiz 3 ta bronza, 5 ta kumush va 20 ta yuqori darajadagi medallar bilan qaytdi.
Gʻalaba bilan qaytgan sportchilar orasida Milliy gvardiya xodimi ham bor: Buxoro viloyati “Qoʻriqlash” boshqarmasi xodimi safdor Xayotov Maxmud 2-oʻrinni egallab, kumush medalni qoʻlga kiritdi.
Osiyo chempionatidan avval M.Xayotov 25-29 sentabr kunlari Toshkentda boʻlib oʻtgan va 53 ta davlatdan 3 mingga yaqin sportchi ishtirok etgan kikboksing boʻyicha jahon Kubogi musobaqasi gʻolibi boʻldi.
Hamkasbimizni gʻalabasi bilan tabriklaymiz va unga kelasi sport gʻalabalari va xizmatda muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Сотрудник Управления «Охрана» Национальной гвардии Бухарской области рядовой Хаётов Махмуд занял 2-е место на Чемпионате мира по кикбоксингу
Национальная сборная Узбекистана с триумфом вернулась из Камбоджи, где 6-13 октября проходил Чемпионат Азии по кикбоксингу по версии К-1 среди взрослых. В копилке нашей сборной 3 бронзовые, 5 серебряных и 20 медалей высшей пробы.
В числе спортсменов, поднявшихся на пьедестал, есть сотрудник Национальной гвардии: рядовой Хаётов Махмуд из Управления «Охрана» Бухарской области занял 2-е место и завоевал серебряную медаль.
Незадолго до Чемпионата Азии Махмуд стал победителем Кубка мира по кикбоксингу, который проходил в Ташкенте 25-29 сентября и в котором участвовало почти 3 тысячи спортсменов из 53 государств.