"MEHRLI TABASSUM” LOYIHASI BOLAJONLAR NIGOHIDA
Jizzax viloyati "Qo‘riqlash" boshqarmasi hamda Jizzax shahar Maktabgacha va maktab ta’lim bo‘limi bilan hamkorlikda 5-sonli Davlat ko‘p tarmoqli ixtisoslashtirilgan maktabgacha ta’lim tashkilotida "Mehrli tabassum" shiori ostida bolajonlar uchun bayram dasturi tashkil etildi.
Quvnoq va qiziqarli tashkil etilgan bayramda muassasaning 121 nafar bolajonlari faol ishtirok etishdi.
“Muslima” bolalar raqs ansambli tomonidan konsert dasturi bolajonlarga bir olam quvonch bag‘ishladi.
Tadbir davomida tashkilotchilar tomonidan bolajonlar uchun esdalik sovg‘alari topshirildi. Bunday tadbirlarning o‘tkazilishi nogironligi bo‘lgan bolajonlarning ko‘nglini ko‘tarish, ijtimoiy kayfiyatini yaxshilash, ularni moddiy va ma’naviy qo‘llab quvvatlash, ularning jamiyatda o‘z o‘rnini egallashga yordam beradi.

THE PROJECT "MEHRLI TABASSUM" THROUGH THE EYES OF CHILDREN
The Directorate of "Protection" of Jizzakh region, together with the Department of Preschool and School Education of Jizzakh city, organized a festive program for children under the slogan "Mehrli tabassum" in the State Multidisciplinary Specialized Preschool Educational Organization № 5.
121 children of the institution actively participated in the fun and interesting holiday.
The concert program of the children's dance ensemble "Muslima" gave the children an unforgettable experience.
Also during the event, the organizers presented the children with memorable gifts. Holding such events will help raise the spirits of children with disabilities, improve their social mood, provide them with material and moral support, help them take their place in society.