MA’NAVIY-MA’RIFIY BILIMLARNI OSHIRISH MAQSADIDA UCHRASHUV O‘TKAZILDI
Hozirgi kunda, "Qo‘riqlash" tizimlarida xizmat qilayotgan xodimlarning jangovar-jismoniy va kasbiy salohiyatini oshirish bilan bir qatorda ma’naviy bilimlarini hamda dunyoqarashini xam yuksaltirishga qaratilgan bir qator samarali tadbirlar, davra suhbatlari, uchrashuvlar muntazam ravishda tashkillanib kelinmoqda.
Xususan, ana shunday tadbirlardan biri kuni kecha Farg‘ona viloyati "Qo‘riqlash" boshqarmasida xam bo‘lib o‘tdi. Davra suhbatida Farg‘ona davlat universiteti professor-o‘qituvchilari, boshqarma ofitserlari hamda xodimlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvda “Buyuk ajdodlarimizning jahon sivilizatsiyasiga qo‘shgan hissasi” mavzusida ma’ruzalar tinglanib, so‘z olganlar qadimdan yurtimizda yetishib chiqqan allomalar, olimlar, shoirlar, ularning avlodlarga qoldirgan boy merosi, ota-bobolarimizning jahon ma’naviy hayti rivoji uchun amalga oshirgan ishlari haqida tushunchalar berildi.
Shuningdek, tadbirda so‘zga chiqqanlar tomonidan xodimlarning ma’naviy dunyoqarashini oshirish, ular orasida kitobxonlik madaniyatini shakllantirish borasida ham o‘z fikr mulohazalarini bildirib o‘tishdi.
Yakunda ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar oldilar. Bu kabi tadbirlar xodimlarining bilim saviyasini yanada mustahkamlashga ko‘mak bermoqda.

A MEETING WAS ORGANIZED TO STRENGTHEN SPIRITUAL AND MORAL IMMUNITY
Currently, a number of events, round tables and meetings are regularly organized aimed at increasing the combat, physical and professional potential of the personnel of the "Protection" service, as well as improving their spiritual knowledge and worldview.
In particular, one of such events took place the other day in the Directorate of "Protection" of Ferghana region. Professors and teachers of Ferghana State University, officers and employees of the directorate took part.
Lectures on the topic "The contribution of our great ancestors to the world civilization" were heard at the meeting. In addition, the participants were informed about the scientists, thinkers, poets of our country, their rich heritage, the work done by our ancestors for the development of the people.
Speakers at the event expressed their opinions on improving the spiritual outlook of employees and the formation of their reading culture.
At the end of the event, the participants received answers to their questions. Such events contribute to further strengthening the level of knowledge of employees.