MA’NAVIY-MA’RIFIY BILIMLARNI OSHIRISH MAQSADIDA UCHRASHUV O‘TKAZILDI
Hozirgi kunda, "Qo‘riqlash" tizimlarida xizmat qilayotgan xodimlarning jangovar-jismoniy va kasbiy salohiyatini oshirish bilan bir qatorda ma’naviy bilimlarini hamda dunyoqarashini xam yuksaltirishga qaratilgan bir qator samarali tadbirlar, davra suhbatlari, uchrashuvlar muntazam ravishda tashkillanib kelinmoqda.
Xususan, ana shunday tadbirlardan biri kuni kecha Farg‘ona viloyati "Qo‘riqlash" boshqarmasida xam bo‘lib o‘tdi. Davra suhbatida Farg‘ona davlat universiteti professor-o‘qituvchilari, boshqarma ofitserlari hamda xodimlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvda “Buyuk ajdodlarimizning jahon sivilizatsiyasiga qo‘shgan hissasi” mavzusida ma’ruzalar tinglanib, so‘z olganlar qadimdan yurtimizda yetishib chiqqan allomalar, olimlar, shoirlar, ularning avlodlarga qoldirgan boy merosi, ota-bobolarimizning jahon ma’naviy hayti rivoji uchun amalga oshirgan ishlari haqida tushunchalar berildi.
Shuningdek, tadbirda so‘zga chiqqanlar tomonidan xodimlarning ma’naviy dunyoqarashini oshirish, ular orasida kitobxonlik madaniyatini shakllantirish borasida ham o‘z fikr mulohazalarini bildirib o‘tishdi.
Yakunda ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar oldilar. Bu kabi tadbirlar xodimlarining bilim saviyasini yanada mustahkamlashga ko‘mak bermoqda.

ОРГАНИЗОВАНА ВСТРЕЧА С ЦЕЛЬЮ УКРЕПЛЕНИЯ ДУХОВНО-НРАВСТВЕННОГО ИММУНИТЕТА
В настоящее время регулярно организуется ряд мероприятий, круглых столов и встреч, направленных на повышение боевого, физического и профессионального потенциала личного состава службы «Охрана», а также совершенствование их духовных знаний и мировоззрения.
В частности, одно из подобных мероприятий состоялось на днях в Управлении «Охраны» Ферганской области. Участие приняли профессора и преподаватели Ферганского государственного университета, офицеры и сотрудники управления.
На встрече были заслушаны лекции на тему «Вклад наших великих предков в мировую цивилизацию». Кроме того, участников проинформировали об ученых, мыслителях, поэтах нашей страны, их богатом наследии, работе, проделанной нашими предками для развития народа.
Выступившие на мероприятии высказали мнения по улучшению духовного мировоззрения сотрудников и формированию у них культуры чтения.
В завершение мероприятия участники получили ответы на интересующие их вопросы. Подобные мероприятия способствуют дальнейшему укреплению уровня знаний сотрудников.