XODIMLARNING HUQUQIY SAVODXONLIGI MUSTAHKAMLANDI
Milliy gvardiya Toshkent mintaqaviy oʻquv markazi shaxsiy tarkibi va tinglovchilarining ogohligi va hushyorligini oshirish, tinchlikning naqadar muqaddas neʼmat ekanligini yetkazish va uni qadrlash tuygʻularini yanada yuksaltirish maqsadida Ichki ishlar vazirligi masʼullari bilan hamkorlikda profilaktik tadbir oʻtkazildi.
Soʻzga chiqqanlar shiddat bilan rivojlanib va taraqqiy etib borayotgan hozirgi kunda jahonda millatlar kelajagiga tahdid tugdiruvchi bir qancha omillar mavjudligini taʼkidlashdi.
Ana shunday xatarlardan biri diniy ekstremizm va terrorizm kishilik jamiyatining oʻtmishida xam, bugunida xam xalqlar boshiga ogʻir kulfatlarni yogʻdirayotganligi, jamiyat rivojlanishi, ayrim davlatlar, mintaqalar va insoniyat sivilizatsiyasining taraqqiyotiga jiddiy tahdid solayotganligi, shuningdek, bu kabi salbiy illatlarga qarshi doimo hushyor va ogoh hayot kechirish lozimligi taʼkidlab oʻtildi.

LEGAL LITERACY OF EMPLOYEES IS INCREASING
In order to increase awareness and vigilance of the staff and listeners of the Tashkent Regional Training Center of the National Guard, a preventive event was organized jointly with the responsible officials of the Ministry of Internal Affairs.
The speakers said that today there are several factors in the world that threaten the future of the peoples of the world, as well as rapidly developing and progressing.
One of such dangers is religious extremism and terrorism, which have brought a heavy burden to society and jeopardize the development of society and even some countries, as well as the progress of human civilization.
At the end of the event, a video was presented, after which the employees received detailed answers to their questions.