MADANIY-MAʼRIFIY HAMDA SPORT TADBIRLARI KELAJAGIMIZ EGALARINI KELGUSI HAYOT YOʻLIDA KATTA AHAMIYAT KASB ETADI
Yoshlarda sogʻlom turmush tarziga intilishni shakllantirish, ularni vatanparvarlik, milliy anʼana va qadriyatlarimizga hurmat ruhida tarbiyalash maqsadida kuni kecha Milliy gvardiya Jizzax viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan madaniy-maʼrifiy hamda sport tadbirlari tashkil etildi.
Dastavval "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan turli xil anjom-aslahalar namoyishi boʻlib oʻtdi. Shundan soʻng “Men vatanimni sevaman” shiori ostida Milliy gvardiya xodimlari va yoshlar uchrashuvi hamda 6 ta shart asosida sport bellashuvlari oʻtkazildi.
Bundan tashqari, ushbu tadbirlar doirasida yoshlarda oʻzgacha qiziqish qoldirgan sportning kamondan otish turi boʻyicha oʻtkazilgan mahorat darslari boʻldi desak adashmaymiz, chunki yoshlar bu sport turi boʻyicha oʻzlarining merganlik mahoratlarini sinab koʻrishdi.
Madaniy-maʼrifiy hamda sport tadbirlari yakunida bellashuvlarda gʻoliblikni qoʻlga kiritgan hamda faol ishtirokchilarga "Qoʻriqlash" boshqarmasi tomonidan diplom, medal, kitoblar jamlanmasi va esdalik sovgʻalar topshirildi.

CULTURAL, EDUCATIONAL AND SPORTS EVENTS PLAY AN IMPORTANT ROLE IN THE LIFE OF THE YOUNGER GENERATION
In order to develop the desire for a healthy lifestyle among young people, educate them in the spirit of patriotism, respect for national traditions and values, cultural, educational and sports events were organized recently on the initiative of employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Jizzakh region.
At the events, employees of the Directorate of "Protection" organized an exhibition of various equipment and special equipment used in service. Then there was a meeting of the National Guard staff with young people under the slogan "I love my country", as well as various sports competitions.
As part of these events, archery workshops were held, which aroused particular interest among young people. Along with this, the guys were able to test their marksmanship skills in practice.
At the end of cultural, educational and sports events, the winners of the competitions and active participants were awarded diplomas, medals, books and other memorable gifts.