MADANIY-MAʼRIFIY HAMDA SPORT TADBIRLARI KELAJAGIMIZ EGALARINI KELGUSI HAYOT YOʻLIDA KATTA AHAMIYAT KASB ETADI
Yoshlarda sogʻlom turmush tarziga intilishni shakllantirish, ularni vatanparvarlik, milliy anʼana va qadriyatlarimizga hurmat ruhida tarbiyalash maqsadida kuni kecha Milliy gvardiya Jizzax viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan madaniy-maʼrifiy hamda sport tadbirlari tashkil etildi.
Dastavval "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan turli xil anjom-aslahalar namoyishi boʻlib oʻtdi. Shundan soʻng “Men vatanimni sevaman” shiori ostida Milliy gvardiya xodimlari va yoshlar uchrashuvi hamda 6 ta shart asosida sport bellashuvlari oʻtkazildi.
Bundan tashqari, ushbu tadbirlar doirasida yoshlarda oʻzgacha qiziqish qoldirgan sportning kamondan otish turi boʻyicha oʻtkazilgan mahorat darslari boʻldi desak adashmaymiz, chunki yoshlar bu sport turi boʻyicha oʻzlarining merganlik mahoratlarini sinab koʻrishdi.
Madaniy-maʼrifiy hamda sport tadbirlari yakunida bellashuvlarda gʻoliblikni qoʻlga kiritgan hamda faol ishtirokchilarga "Qoʻriqlash" boshqarmasi tomonidan diplom, medal, kitoblar jamlanmasi va esdalik sovgʻalar topshirildi.

КУЛЬТУРНО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСКИЕ И СПОРТИВНЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ ИГРАЮТ ВАЖНУЮ РОЛЬ В ЖИЗНИ ПОДРАСТАЮЩЕГО ПОКОЛЕНИЯ
В целях развития у молодежи стремления к здоровому образу жизни, воспитания их в духе патриотизма, уважения к национальным традициям и ценностям на днях по инициативе сотрудников Управления «Охраны» Национальной гвардии Джизакской области организованы культурно-просветительские и спортивные мероприятия.
На мероприятиях сотрудники Управления «Охраны» организовали выставку различной техники и специальных средств, используемых при несении службы. Затем состоялась встреча сотрудников Нацгвардии с молодежью под лозунгом «Я люблю свою страну», а также различные спортивные состязания.
В рамках данных мероприятий прошли мастер-классы по стрельбе из лука, которые вызвали особый интерес у молодежи. Наряду с этим ребята смогли проверить навыки меткой стрельбы на практике.
В завершении культурно-просветительских и спортивных мероприятий победителям состязаний и активным участникам вручены дипломы, медали, книги и другие памятные подарки.