Kitob — insoning eng yaqin doʻsti, beminnat ustozi, aql qayrogʻi va bilim manbaidir!
Kuni kecha Milliy gvardiya Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasida, "Qoʻriqlash" boshqarmasi va viloyat Maʼnaviyat va maʼrifat markazi bilan hamkorlikda "Men ham harbiy boʻlaman" nomli kitob taqdimoti boʻlib oʻtdi. Ushbu tadbirga viloyat oʻquvchi yoshlari jalb etilib, kitobning qiziqarli va dolzarbligi, yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash uchun ahamiyati, yurtga sadoqat bilan xizmat qilish kabi ezgu gʻoyalarga asoslanganligi haqida soʻz yuritildi.
Shu bilan birgalikda shaxmat va shashka bo‘yicha bellashuvlar, xizmat itlarini chiqishlari, harbiy togʻ tayyorgarligi hamda hozirgi kunda Qurolli Kuchlarda ishlatilib kelinayotgan qurol-aslahalar koʻrgazmalari koʻrsatilib, ular toʻgʻrisida maʼlumotlar berildi.
Yoshlar oʻrtasida bu kabi tadbirlarning oʻtkazilishi ular qalbida yurtga sadoqat va vatanparvarlik tuygʻularini shakllanishiga katta xizmat qiladi.

Книга – лучший друг человека, верный учитель, источник мудрости и знаний!
На днях в Управлении Национальной гвардии по Андижанской области совместно с Управлением «Охраны» и областным центром духовности и просветительства состоялась презентация книги под названием «Я тоже стану военным». На мероприятие была приглашена молодежь, в частности, школьники. Выступившие с речью рассказали о содержании и актуальности книги, ее важности для воспитания молодежи в духе патриотизма, а также о том, что содержание книги основано на таких благородных идеях, как служение обществу, поддержание мира и спокойствия в стране.
После этого вниманию ребят представили демонстрационные выступления военнослужащих и сотрудников Национальной гвардии, служебных собак, выставку специальных средств и техники, используемых в настоящее время в Вооруженных Силах.
Проведение подобных мероприятий среди молодежи служит формированию в их сердцах чувства верности стране и сопричастности судьбе родины.