KITOB – INSON HAYOT YO‘LINI YORITUVCHI CHIROQ
Kitob o‘qish va kitob bilan oshno bo‘lish insonning hayotda o‘z o‘rnini topishi, ma’naviy yuksalishi bilan bir qatorda uning bilim saviyasini oshirish, fikrlash doirasini kengaytirishga xizmat qiladi. Bugungi kunda mamlakatimizda kitobxonlikga hamda o‘sib kelayotgan yosh avlod orasida kitob sevarlar safini kengaytirishga bo‘lgan e’tibor juda yuqori.
Xususan, Namangan viloyati "Qo‘riqlash" boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari va boshqarma xodimlari ishtirokida Davlatobod tumanida joylashgan Yangi O‘zbekiston yoshlari Ziyo maskanida o‘quvchi yoshlar bilan "Men sevgan adib" mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilar bilan dildan suhbatlashilib, sevimli adiblari hamda ularning ijodlari to‘g‘risida munozaralar olib borildi.

THE BOOK IS A SOURCE THAT ILLUMINATES A PERSON'S LIFE PATH
Reading and acquaintance with books helps a person to find his place in life, consolidate his level of knowledge, broaden his horizons. Today in our country, the attention to reading and the expansion of the circle of book lovers among the younger generation is very great.
For example, with the participation of the deputy head of the Directorate of "Protection" of Namangan region and employees, a round table on the topic "My favorite writer" was organized for pupils of the Youth Center of New Uzbekistan, in Davlatabad district.
During the meeting, the participants had a heart-to-heart talk and discussed their favorite writers, as well as their works.