EZGU ISHNI HAR KUNI HAR KIM QILISH KERAK!
Qon inson tanasini muhim hayotiy ehtiyojlar bilan taʼminlovchi vosita. Inson salomatligi bilan bogʻliq sodir boʻladigan kutilmagan holatlarda unga donor qoni zarur boʻlib qoladi. Muntazam tashkil etib kelinayotgan donorlik aksiyalari ana shunday ogʻir ahvoldagi insonlarni hayotga qaytaradi desak mubolagʻa emas.
Ana shu maqsadda hamda 14 iyun – Butunjahon donorlar kuni munosabati bilan "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi va uning hududiy boʻlinmalari xodimlari "Men donorman" shiori ostidagi xayriya aksiyalarida qatnashishdi.
Mazkur donorlik aksiyalari surunkali kasalliklar bilan davolanayotgan, turli xil baxtsiz hodisalar tufayli qon va qon preparatlariga muhtoj oilalarga yordam koʻrsatish maqsadida tashkil etildi.
Xodimlar kimningdir mushkulini oson qilganliklaridan, hayotini saqlab qolishga oʻz boʻlsada oz hissalarini qoʻshganliklaridan mamnun ekanliklarini bildirdilar.

КАЖДЫЙ ДОЛЖЕН СОВЕРШАТЬ БЛАГОРОДНЫЕ ПОСТУПКИ!
Кровь – это своего рода инструмент, обеспечивающий жизненно важные потребности человеческого организма. Безопасная донорская кровь позволяет спасать жизни людей. По этой причине по всей нашей республике регулярно организуются благотворительные акции по сдаче крови.
Ярким тому примером является очередная такая благотворительная акция под лозунгом «Я – донор», организованная по случаю 14 июня – Всемирного дня донора. Активное участие в мероприятии приняли сотрудники Главного управления «Охраны» и его региональных подразделений.
Основная цель таких мероприятий — обеспечить медицинские организации необходимым запасом донорской крови и ее компонентов, привлечь внимание к вопросам донорства и, конечно же, подарить надежду на жизнь людям, страдающим различными заболеваниями.