KADRLAR ZAXIRASI SHAKLLANTIRILIB, KO‘NIKMALAR SINOVDAN O‘TKAZILDI
Milliy gvardiyaning Qoraqalpog‘iston, Jizzax, Farg‘ona va Toshkent mintaqaviy o‘quv markazlarida joriy oyda yana 185 nafar “Qo‘riqlash” xizmati xodimlari boshlang‘ich tayyorgarlikdan o‘tkazildi.
O‘quv markazlarida belgilangan reja asosida tinglovchilar jangovar va jismoniy imkoniyatlarini mustahkamlash bilan birga xalqaro tajriba asosida o‘z ko‘nikmalarini ham oshirib bordilar.
Malakali professor-o‘qituvchilardan soha sirlarini o‘rganishar ekan, tinchlik posbonlarining psixologik ko‘nikmalari ham oshirilib, fuqarolar bilan munosabatga kirishishda ahamiyat qaratish lozim bo‘lgan jihatlar xususida ma’lumotlar berildi.
O‘quv kurslarini muvaffaqiyatli tugatgan 185 nafar xodimlarga tantanali tarzda sertifikatlar topshirilib, o‘quv jarayonida safdoshlariga namuna bo‘lgan bir guruh tinglovchilarga markazlar boshlig‘larining tashakkurnomasi topshirildi.

ПРОВЕРЕНЫ НАВЫКИ СФОРМИРОВАННОГО КАДРОВОГО РЕЗЕРВА
В текущем месяце в Джизакском, Ферганском, Ташкентском и региональном учебном центре Национальной гвардии Республики Каракалпакстан завершили курсы начальной подготовки 185 сотрудников службы «Охрана».
По плану, установленному в учебных центрах, слушатели укрепили боевые и физические навыки, а также повысили квалификацию на основе международного опыта.
Квалифицированные профессора и преподаватели предоставили подробную информацию об аспектах, которые следует учитывать при взаимодействии с гражданами, а также укрепили психологические навыки слушателей.
185 сотрудников, успешно окончивших курсы обучения и ставших примером для своих товарищей, торжественно награждены сертификатами, а также благодарственными письмами от руководителей центра.