DAVRA SUHBATIDA XIZMAT INTIZOMI BILAN BOG‘LIK MASALALAR MUHOKAMA ETILDI
Termiz shahridagi Yoshlar markazida Milliy gvardiya Surxondaryo viloyati bo‘yicha boshqarmasi harbiy xizmatchilari hamda viloyat "Qo‘riqlash" boshqarmasi xodimlari ishtirokida navbatdagi davra suhbati tashkil etildi.
Ochiq muloqotlarda Termiz harbiy prokuraturasi, Davlat xavfsizlik xizmati va Diniy idora vakillari ishtirok etib, harbiy xizmatchi va xodimlarga xizmat intizomini yanada mustahkamlash, shaxsiy tarkib orasida korrupsion jinoyatlarning oldini olish, shuningdek, kiberjinoyatlar haqida to‘xtalib o‘tdilar.
Vatan tinchligi va osoyishtaligi yo‘lida xizmat qilish eng sharafli burch ekanligi e’tirof etilib, bir kunlik tinchlik yo‘lida qilingan xizmatning savobi ulug‘ligi, bu ne’matning qadriga yetish, o‘z kasbidan faxrlanish, shukronalik hissi bilan yashash oliy qadriyat ekanligi ta’kidlandi.
Muqaddas ro‘za Ramazon oyida yanada hushyor va sergaklikni oshirish, joylarda jamoat tartibini saqlash masalalariga alohida e’tibor qaratish lozimligi qayd etildi.
Uchrashuvda mas’ul ofitserlarga bo‘limlarda shaxsiy tarkib bilan profilaktik tarbiyaviy ishlarni yanada kuchaytirish, xodimlarning mavjud muammolarini o‘rganish va bartaraf etish, ularga qulay xizmat sharoitini yaratish yuzasidan tegishli ko‘rsatmalar berildi.

ISSUES OF SERVICE DISCIPLINE DISCUSSED DURING THE ROUND-TABLE
The next round-table was organized in the Youth Center of Termez city with the participation of servicemen of the National Guard Department of Surkhandarya region and employees of the regional department of "Protection".
Representatives of the Military Prosecutor's Office of Termez, the State Security Service and the Spiritual Administration also took part in open dialogues, discussing issues of further strengthening the service discipline of military personnel and employees, preventing corruption crimes among personnel, as well as cybercrimes.
It was emphasized that service in the name of peace and tranquility of the country is the most honorable duty, therefore one should be proud of his profession and live with a sense of gratitude and love for the Motherland.
The importance of special attention to the protection of public order in the holy month of fasting Ramadan was noted. At the end of the event, the responsible persons were given appropriate instructions to further strengthen preventive educational work with personnel in the units, study and eliminate existing problems of employees, create comfortable conditions of service for them.