Bugun mamlakatimizda davlat ob’yektlari, jismoniy va yuridik shaxslarning mol-mulklari hamda aholi xonadonlarini xavfsizligini ishonchli ta’minlash borasida "Qo‘riqlash" xizmati o‘zining vazifalarini bajarib kelmoqda.
Bu esa aholi tinchligi va xotirjamligi, huquqbuzarliklar va jinoyatchilikni oldini olib jamiyatimiz farovonligini ta’minlamoqda. Sirdaryo viloyati Guliston tumanida joylashgan “Zarbdor” MFYda tuman mahallalaridagi fuqarolarga xodimlar tomonidan xonadon va ob’yektlarini qo‘riqlovga olish borasida targ‘ibot tadbirlari olib borildi.
Targ‘ibot va tashviqot ishlari jarayonida mahalla raislari va fuqarolarga "Qo‘riqlash" xizmatining afzalliklari, xizmat ko‘rsatish turlari, tariflari, yaratilayotgan imkoniyatlar va sohada hozirgi kunda foydalanilayotgan zamonaviy texnologiyalar hamda oylik to‘lovlar haqida ma’lumotlar berildi.
Shuning bilan birga fuqarolar xonadonlari, ijtimoiy xizmat ko‘rsatuvchi savdo do‘konlariga bepul o‘rnatib berilayotgan ogohlantiriluvchi, xabar beruvchi uskunalarni o‘rnatish, bunday zamonaviy texnikalar turli xil jinoyatlar va o‘g‘irliklarning sonining kamayishi, aholi xotirjamligini ta’minlashga xizmat qilishi ta’kidlandi.
Aholiga "Qo‘riqlash" xizmati faoliyati haqida ma’lumotlar, ob’yekt va xonadoni texnik qo‘riqlash markazlariga va punktlariga ulab qo‘riqlanishini ta’minlash uchun onlayn arizalar rasmiylashtirish tartibi joriy qilinganligi haqida ham batafsil ma’lumotlar berildi.

MODERN MEANS PROVIDE RELIABLE PROTECTION
Today, in our country, the "Protection" service performs its duties to ensure reliable protection of state facilities, property of individuals and legal entities, as well as their homes.
This, in turn, ensures the peace and tranquility of the population, the well-being of our society by preventing offenses and crimes. In Zarbdar mahalla, located in Gulistan district of Syrdarya region, employees carried out information and explanatory work among the population to ensure the protection of houses and facilities.
During the event, the participants were informed about the advantages of security services, their types, tariffs, created opportunities, modern technologies currently used in the field, monthly payments.
Detailed information is also provided on the installation of alarm and warning devices on a free basis, and it is also emphasized that modern technical means will reduce the number of various crimes and thefts, ensure the peace of the population.
At the end of the event, citizens received detailed information about the activities of the Security service, the introduction of an online application procedure for connecting an object and an apartment to centers and technical security points.