Davlatimiz rahbari boshchiligida joriy yilning 5 fevral kuni oʻtkazilgan ijtimoiy sohadagi ustuvor vazifalarga bagʻishlangan yigʻilishda maktablardagi inspektor-psixologlar shtati Ichki ishlar vazirligidan Milliy gvardiya tizimiga oʻtkazildi.
Inspektor-psixologlarning asosiy vazifasi, oʻquvchilarning taʼlim-tarbiyasini tashkil etishda maktab jamoalariga yaqindan koʻmaklashish, muntazam dars qoldiruvchi oʻquvchilarning ota-onalari bilan ishlashdan iborat.
Ushbu vazifalarni samarali ijro etilishini taʼminlash maqsadida Milliy gvardiyaning respublikamiz boʻyicha boshqarmalarida inspektor-psixologlar uchun seminar mashgʻulotlari oʻtkazildi.
Bugun Milliy gvardiya Buxoro viloyati boʻyicha boshqarmasida boʻlib oʻtgan mashgʻulotlarni muvaffaqiyatli tugatgan 66 nafar inspektor-psixologlari Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi xizmatiga kirish qasamyodini qabul qildi. Shundan soʻng ularga Milliy gvardiya xizmat guvohnomalari topshirildi.
Tadbir davomida Milliy gvardiya Buxoro viloyati boʻyicha boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari podpolkovnik Joʻrabek Bozorov soʻzga chiqib, inspektor-psixologlarni Milliy gvardiya saflariga qabul qilinganligi munosabati bilan tabriklab, qasamyodga sodiqlik – berilgan vaʼdaga vafo, or-nomusni himoya qilish kabi haqiqiy vatanparvarlarga xos boʻlgan xususiyatlardan biri ekanini, harbiy xizmatchilarni masʼuliyatli va sharafli kasbni tanlagani, sohaga oid bilimlarni puxta egallagan holda jamiyatimizga foydasi tegadigan fidoyi mutaxassislar boʻlish kerakligini alohida taʼkidladi.

PSYCHOLOGICAL INSPECTORS ACCEPTED INTO THE NATIONAL GUARD HAVE STARTED THEIR SERVICE
At a meeting on priority tasks in the social sphere, held on February 5 this year under the leadership of the head of our state, the staff of psychological inspectors in schools was transferred from the Ministry of Internal Affairs to the National Guard system.
The main task of psychological inspectors is to provide comprehensive support to school teams in organizing the educational process, working with parents of pupils who regularly miss classes.
To ensure the fulfillment of these tasks, seminars for psychological inspectors have been organized throughout the country in National Guard units, and National Guard service certificates have been issued.
Today, 66 psychological inspectors who successfully completed their training at the National Guard Department for Bukhara region took the oath and received official certificates, and also began performing official duties in the National Guard of the Republic of Uzbekistan.
During the event, Lieutenant Colonel Zhurabek Bozorov, Deputy Head of the National Guard Department for Bukhara region, spoke and congratulated the psychological inspectors on joining the ranks of the National Guard, and also stressed that their responsible and honorable official duty will surely bear fruit and bring great benefits in the future.