TARGʻIBOT-TASHVIQOT ISHLARI DAVOM ETMOQDA
Mamlakatimizda yoshlarni harbiy vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, yurt tinchligi va osoyishtaligi uchun daxldorlik hissini va sogʻlom turmush tarzini shakllantirish hamda maʼnaviy-axloqiy jihatdan yetuk jonkuyar, halol, sadoqatli kadrlarni yetishtirishni maqsad qilgan bir qancha tadbirlar oʻtkazilib kelinmoqda.
Jumladan, Jizzax viloyati Zomin tumanidagi umumtaʼlim maktablarining bitiruvchi oʻquvchi yoshlarida vatanparvarlik tuygʻularini shakllantirish hamda kelgusidagi rejalarini Milliy gvardiya va uning sohaviy xizmatlari bilan bogʻlash maqsadida Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Jizzax mintaqaviy oʻquv markazi tomonidan targʻibot-tashviqot ishlari oʻtkazildi.
Xususan, Temurbeklar maktabi va Jamoat xavfsizligi universitetlariga qiziqtirish hamda oʻqishga qabul qilish jarayonlarini, oʻquv shakli va shart sharoitlari toʻgʻrisida markazning malakali mutaxassislari oʻz maʼruzalari bilan ishtirok etishdilar.

AWARENESS-RAISING ACTIVITIES WITH EMPLOYEES ARE ONGOING
A number of events are being held in our country with the aim of educating young people in the spirit of military patriotism, forming a sense of belonging to the fate of the motherland, forming a healthy lifestyle for the younger generation, as well as educating morally mature, caring and conscientious personnel.
In particular, at the initiative of the Jizzakh regional Training Center of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, information and explanatory events were organized aimed at forming feelings of patriotism among graduates of secondary schools of the Zaamin district, as well as increasing interest in the National Guard.
The event was attended by lectures by qualified specialists of the center, who informed the youth about the processes of enrollment and admission to the "Temurbeklar Maktabi" school and the University of Public Safety, as well as about the form and conditions of study.