TARGʻIBOT TADBIRLARI DAVOM ETMOQDA
Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" xizmati xodimlari tomonidan aholi va tadbirkorlar oʻrtasida targʻibot-tashviqot ishlari oʻtkazildi.
Tadbir davomida malakali mutaxassislar tomonidan bugungi kunda jismoniy va yuridik shaxslarni mol-mulkini ishonchli qoʻriqlanishini yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar, obyekt va fuqaro xonadonlarni qoʻriqqa olish tartibi, zamonaviy "Pritok" qurilmalarini ishlash mexanizmi, "Qoʻriqlash" xizmatini tariflari va boshqa yoʻnalishlar boʻyicha fuqarolarga tushunchalar berildi. Shu oʻrinda fuqarolar hamda tadbirkorlar "Qoʻriqlash" xizmati toʻgʻrisida oʻzlarini qiziqtirgan savollariga atroflicha javob oldilar.
Ushbu tadbirdan koʻzlangan asosiy maqsad, obyektlar va fuqaro xonadonlarini ishonchli qoʻriqlovini tashkil etish va ularning daxlsizligini taʼminlash hamda mulkiy turdagi jinoyatlarni oldini olishdan iborat boʻldi.

AWARENESS-RAISING ACTIVITIES ARE ONGOING
Employees of the Directorates of "Protection" of the National Guard organized information and propaganda events among citizens and entrepreneurs.
During the event, the citizens were provided with detailed information about the work carried out today by qualified specialists to ensure reliable protection of the property of individuals and legal entities, as well as on the procedure for transferring objects and houses of citizens under protection, the mechanism of operation of modern devices "Inflow", tariffs of "Protection" services. Then the citizens received detailed answers to their questions.
The main purpose of such events is the organization of reliable protection of facilities and homes of citizens, ensuring the inviolability of property, as well as the suppression of property crimes.