TARGʻIBOT TADBIRLARI DAVOM ETMOQDA
Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" xizmati xodimlari tomonidan aholi va tadbirkorlar oʻrtasida targʻibot-tashviqot ishlari oʻtkazildi.
Tadbir davomida malakali mutaxassislar tomonidan bugungi kunda jismoniy va yuridik shaxslarni mol-mulkini ishonchli qoʻriqlanishini yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar, obyekt va fuqaro xonadonlarni qoʻriqqa olish tartibi, zamonaviy "Pritok" qurilmalarini ishlash mexanizmi, "Qoʻriqlash" xizmatini tariflari va boshqa yoʻnalishlar boʻyicha fuqarolarga tushunchalar berildi. Shu oʻrinda fuqarolar hamda tadbirkorlar "Qoʻriqlash" xizmati toʻgʻrisida oʻzlarini qiziqtirgan savollariga atroflicha javob oldilar.
Ushbu tadbirdan koʻzlangan asosiy maqsad, obyektlar va fuqaro xonadonlarini ishonchli qoʻriqlovini tashkil etish va ularning daxlsizligini taʼminlash hamda mulkiy turdagi jinoyatlarni oldini olishdan iborat boʻldi.

ИНФОРМАЦИОННО-ПРОПАГАНДИСТСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ ПРОДОЛЖАЮТСЯ
Сотрудники Управлений «Охраны» Национальной гвардии организовали информационно-пропагандистские мероприятия среди граждан и предпринимателей.
В ходе мероприятия горожанам представлена подробная информация о работе, проводимой сегодня квалифицированными специалистами по обеспечению надежной охраны имущества физических и юридических лиц, а также о порядке передачи под охрану объектов и домов граждан, механизме работы современных устройств «Приток», тарифах охранных услуг. Затем граждане получили подробные ответы на интересующие их вопросы.
Основная цель подобных мероприятий – организация надежной охраны объектов и домов граждан, обеспечение неприкосновенности имущества, а также пресечение имущественных преступлений.