HUQUQNI MUHOFAZA QILUVCHI ORGANLAR XODIMALARI OʻRTASIDA “KOʻPKURASH” MUSOBAQASI OʻTKAZILDI
Ayol xodimalarni ijtimoiy qoʻllab quvvatlash, ularni jismonan va maʼnan yetuk boʻlib yetishida sportning oʻrni kattadir.
Ana shu maqsadda Andijon viloyatidagi huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimalari oʻrtasida “Koʻpkurash” musobaqasi oʻtkazilib ushbu musobaqaga “Dinamo” jismoniy tarbiya va sport jamiyati vakillari hakamlik qildilar.
5 ta yoʻnalishda (100 metrga yugurish, arqonda sakrash, oʻquv qurollarni notoʻliq qismlarga ajratish, oʻquv granatasini masofaga uloqtirish, armrestling) yoʻnalishlarida oʻtkazilgan murosasiz bahslarda 1 va 2 oʻrinni IIB, 3 oʻrinni "Qoʻriqlash" boshqarmasi vakilalari qoʻlga kiritdi.
Hamkorlikda oʻtkazilgan musobaqa yakunlariga koʻra ishtirokchilarga diplom va esdalik uchun sovgʻalar topshirildi.

AN ALL-AROUND COMPETITION WAS HELD AMONG LAW ENFORCEMENT OFFICERS
Sport plays an important role in providing social support to employees, as well as contributing to their physical and spiritual education.
For this purpose, an all-around competition was organized among law enforcement officers of Andijan region, which was evaluated by representatives of the "Dynamo" Society of Physical Culture and Sports.
According to the results of spectacular and intense competitions held in 5 areas, such as running 100 meters, jumping rope, incomplete disassembly and assembly of training weapons, long-range throwing and arm wrestling, 1st and 2nd places were won by representatives of the Department of Internal Affairs, 3rd place was taken by employees of the Directorate of "Protection".
At the end of the competition, the participants were awarded diplomas and memorable gifts from the organizers.