Hashar – qadriyatlarimiz koʻzgusi
24-25-avgust kunlari respublikamiz boʻylab “Mahalla obod – yurt obod!” shiori asosida umumxalq xayriya hashari munosabati bilan "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi va uning hududiy boʻlinmalarida ham ushbu ezgu tashabbus davom ettirildi.
Xodimlar erta tongdan maʼmuriy binolar atrofini, xizmat xonalarini, koʻchalar va ariqlar atrofini tozalab, anvoyi gullar, turli daraxt koʻchatlarini ekdilar. Hashar davomida xodimlar oʻzlari xizmat olib borayotgan maskanlarni koʻkalamzorlashtirish,tevarak-atrofni tartibga keltirish ishlarida faol qatnashdilar. Obodonlashtirish, koʻkalamzorlashtirish ishlari uyushqoqlik bilan olib borildi.
Bir soʻz bilan aytganda, oʻtkazilgan umumxalq xayriya hashari yurtdoshlarimiz va xodimlarning ahilligi, hamjihatligining yana bir yorqin namunasi boʻlishiga shubha yoʻq.

Khashar is a reflection of national values
Keeping houses, streets and yards, workplaces clean and tidy is one of the long-standing values of the Uzbek people.
As it is known, On August 24-25, a nationwide khashar will be held throughout the republic under the slogan "A well-maintained mahalla is a well-maintained country". Today, employees of the Main Directorate of “Protection” and its territorial subdivisions from early morning clean the areas around administrative buildings, offices, as well as streets and ditches, plant tree saplings and flowers. During Hashar, the employees also took an active part in beautification and landscaping of the protected facilities. It is gratifying that these works were carried out in an organized manner.
Undoubtedly, this nationwide charitable action will become another shining example of unity and organization of our compatriots and employees.