Davlat bayrogʻi – millat gʻururi
Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻining 33 yilligi munosabati bilan respublikamiz boʻylab barcha kuch tuzilmalari, Yoshlar ishlari agentligi, Yoshlar ittifoqi va boshqa hamkor tashkilotlar bilan birgalikda “Davlat bayrogʻi – millat gʻururi” shiori ostida tadbirlar oʻtkazildi. Mazkur tadbirlarda yoshlar, harbiy xizmatchi va xodimlar, turli tashkilotlar hamda keng jamoatchilik vakillari birlashib, bayrogʻimizni ulugʻlashdi.
Tadbirlar dasturida Harbiy orkestr tomonidan bayramona musiqalar ijro etilib, ishtirokchilarni yuqori kayfiyatga boshladi. Harbiy paradda oʻzlarining yuqori mahoratini namoyish etgan harbiy xizmatchilar va xodimlar, bayrogʻimizni hurmat bilan olib oʻtishdi.
Bayrogʻimizning 33 yilligi – bu xalqimizning mustaqilligi va oʻziga xosligining yana bir yorqin ifodasi sifatida har bir oʻzbek farzandi uchun muhim sanadir!

Государственный флаг — гордость нации
По случаю 33-летия Государственного флага Республики Узбекистан были проведены мероприятия под лозунгом «Государственный флаг — гордость нации» совместно со всеми силовыми структурами, Агентством по делам молодёжи, Союзом молодёжи и другими партнёрскими организациями. В них приняли участие молодёжь, военнослужащие и сотрудники, представители различных организаций и широкой общественности.
Особую праздничную атмосферу создали песни и мелодии в исполнении Военного оркестра. В свою очередь, военнослужащие и сотрудники, продемонстрировавшие своё мастерство во время военного парада, почтительно пронесли наш флаг.
33-летие нашего флага — важная дата для каждого из нас, олицетворяющая независимость и самобытность узбекского народа!