"DINAMO" JISMONIY TARBIYA VA SPORT JAMIYATINING KЕLGUSI RЕJALARI MUHOKAMA ETILDI
Andijon viloyatidagi huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari hamda sport ustalari uchun O‘zbekiston Respublikasi IIV "Dinamo" jismoniy tarbiya va sport jamiyati viloyat kengashining navbatdan tashqari konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Konferensiyaga bir nechta masalalar o‘rtaga qo‘yilib, Milliy gvardiya tarkibidan IIV tarkibiga o‘tgan "Dinamo" jismoniy tarbiya va sport jamiyatiga rais hamda yangi a’zolar saylash kabi ustuvor jihatlar o‘rtaga tashlandi.
"Dinamo" jismoniy tarbiya va sport jamiyati Andijon viloyati kengashiga Nazorat taftish komissiyasini saylash to‘g‘risida, "Dinamo" jismoniy tarbiya va sport jamiyatining Ustaviga va Jismoniy tarbiya jamoasi to‘g‘risidagi Nizomga o‘zgartirishlar kiritish va qo‘shimcha takliflar kiritish to‘g‘risida takliflar muhokama etildi.
Shu bilan birgalikda viloyat miqyosida har oyda Huquqni muhofaza qiluvchi organlar o‘rtasida har oy davomida turli xildagi sport musobaqalari hamda o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazilishiga kelishib olindi.
Xodimlar tomonidan "Dinamo" jismoniy tarbiya va sport jamiyatida tashkil etilgan turli xil to‘garaklarda harbiy xizmatchi va xodimlar har doim shug‘ullanishlari uchun yaratilgan shart sharoitlar bo‘yicha xam ma’lumotlar yetkazildi.

FURTHER PLANS OF THE DYNAMO PHYSICAL CULTURE AND SPORTS SOCIETY WERE DISCUSSED
An extraordinary conference of the regional Council of the Society of Physical Culture and Sports "Dynamo" of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan was held with the participation of law enforcement officers and masters of sports of the Andijan region.
A number of issues were raised at the conference, priorities such as the election of the chairman and new members of the Dynamo Physical Culture and Sports Society, transferred from the National Guard to the Ministry of Internal Affairs, were identified.
In addition, proposals on amendments to the Charter and Regulations of the Society of Physical Culture and Sports "Dynamo" were discussed.
Along with this, it was noted that various sports competitions and friendly meetings between law enforcement officers will be held monthly at the regional level.
Detailed information is provided about the conditions in various sections created for permanent employment by military personnel and employees.
At the end of the event, the proposals of the masters of sports were listened to, as well as additional information was provided.