“OBOD VA XAVFSIZ MAHALLA” SHIORI OSTIDA TUSHUNTIRISHLAR OLIB BORILDI
Kuni kecha Farg‘ona, Andijon, Toshkent, Namangan, Sirdaryo, Surxondaryo, Navoiy viloyatlari va Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘ylab, hamda qizil hududga kiritilgan mahallalarda IIB profilaktik inspektorlari va boshqa mutaxassislar bilan hamkorlikda "Obod va xavfsiz mahalla" tamoyili asosida targ‘ibot tadbirlari bo‘lib o‘tdi.
Hududlarda jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, jismoniy va yuridik shaxslarning mol-mulklarini ishonchli qo‘riqlashni ta’minlashda zamonaviy qo‘riqlash signalizatsiya uskunalaridan foydalanishni targ‘ib qilish maqsadida o‘tkazilgan profilaktik ishlar davomida fuqarolarga "Qo‘riqlash" xizmati afzalliklaridan foydalanish, sohaga kiritilayotgan o‘zgartirishlar va yaratilayotgan qulayliklar borasida tushunchalar berildi.
O‘z obyekti yoki xonadonini "Qo‘riqlash" xizmatiga topshirmoqchi bo‘lgan fuqarolar oshlik to‘lovlar miqdori, texnik vositalarga xizmat ko‘rsatish tartiblari haqida ham batafsil ma’lumotlar berildi.
Yakunda o‘z xonadonlarini qo‘riqqa topshirish istagini bildirgan fuqarolardan belgilangan tartibda arizalar qabul qilindi.

ОРГАНИЗОВАНЫ МЕРОПРИЯТИЯ ПОД ЛОЗУНГОМ «БЛАГОУСТРОЕННАЯ И БЕЗОПАСНАЯ МАХАЛЛЯ»
На днях в Ферганской, Андижанской, Ташкентской, Наманганской, Сырдарьинской, Сурхандарьинской, Навоийской областях и Республике Каракалпакстан, а также в махаллях, входящих в красную зону, совместно с инспекторами ОВД организованы информационно-разъяснительные мероприятия на основе принципа «Благоустроенная и безопасная махалля».
В ходе профилактических работ, проводимых с целью пропаганды использования современных средств охранной сигнализации для предупреждения преступлений и правонарушений, обеспечения надежной охраны имущества физических и юридических лиц, граждане ознакомлены с преимуществами службы «Охрана», изменениями и нововведениями в службе, созданными удобствами.
Гражданам, желающим доверить свои дома службе «Охрана», предоставлена подробная информация о тарифах и порядке обслуживания технических средств.
В завершение мероприятий в установленном порядке изучены поступившие заявления от граждан, выразивших желание передать дома и имущество службе.