“OBOD VA XAVFSIZ MAHALLA” SHIORI OSTIDA TUSHUNTIRISHLAR OLIB BORILDI
Kuni kecha Farg‘ona, Andijon, Toshkent, Namangan, Sirdaryo, Surxondaryo, Navoiy viloyatlari va Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘ylab, hamda qizil hududga kiritilgan mahallalarda IIB profilaktik inspektorlari va boshqa mutaxassislar bilan hamkorlikda "Obod va xavfsiz mahalla" tamoyili asosida targ‘ibot tadbirlari bo‘lib o‘tdi.
Hududlarda jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, jismoniy va yuridik shaxslarning mol-mulklarini ishonchli qo‘riqlashni ta’minlashda zamonaviy qo‘riqlash signalizatsiya uskunalaridan foydalanishni targ‘ib qilish maqsadida o‘tkazilgan profilaktik ishlar davomida fuqarolarga "Qo‘riqlash" xizmati afzalliklaridan foydalanish, sohaga kiritilayotgan o‘zgartirishlar va yaratilayotgan qulayliklar borasida tushunchalar berildi.
O‘z obyekti yoki xonadonini "Qo‘riqlash" xizmatiga topshirmoqchi bo‘lgan fuqarolar oshlik to‘lovlar miqdori, texnik vositalarga xizmat ko‘rsatish tartiblari haqida ham batafsil ma’lumotlar berildi.
Yakunda o‘z xonadonlarini qo‘riqqa topshirish istagini bildirgan fuqarolardan belgilangan tartibda arizalar qabul qilindi.

EVENTS WERE ORGANIZED UNDER THE SLOGAN "WELL-MAINTAINED AND SAFE MAHALLA"
The other day in Fergana, Andijan, Tashkent, Namangan, Syrdarya, Surkhandarya, Navoi regions and the Republic of Karakalpakstan, as well as in the mahallas included in the red zone, jointly with the inspectors of the Department of Internal Affairs were organized information and explanatory events on the basis of the principle of "Well-maintained and safe mahalla".
During the preventive work carried out to promote the use of modern security alarm systems to prevent crimes and offenses, to ensure reliable protection of the property of individuals and legal entities, citizens are familiarized with the advantages of the "Protection" service, changes and innovations in the service created by amenities.
Citizens who wish to entrust their homes to the "Protection" service are provided with detailed information on tariffs and maintenance procedures for technical means.
At the end of the events, the applications received from citizens who expressed a desire to transfer houses and property to the service were studied in accordance with the established procedure.