YANGIYER SHAHARLARARO "QOʻRIQLASH" BOʻLIMI “YASHIL MAKON” BOGʻI BARPO ETILDI
Yurtboshimiz tashabbusi bilan boshlangan “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida “Kuzgi daraxt ekish mavsumi” eʼlon qilinib, hududlar miqyosida koʻplab daraxt koʻchatlarini ekish boʻyicha ishlar amalga oshirilmoqda.
Milliy gvardiya harbiy xizmatchilar va xodimlari ham ushbu jarayonda faol ishtirok etishmoqda. Jumladan, kuni kecha Sirdaryo viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi Yangiyer shaharlararo "Qoʻriqlash" boʻlimi yaqinidagi boʻsh yer maydoniga turli xil mevali va manzarali daraxtlarning 459 dan oshiq koʻchatlari ekildi. Ushbu bunyodkorlik ishlariga "Qoʻriqlash" boʻlimining xodimlari oʻz hissalarini qoʻshib, hududda obodonlashtirish va koʻkalamzorlashtirish ishlari jadal darajada olib borildi.
Darhaqiqat, bugungi kunda global iqlim oʻzgarishlari barchani birdek tashvishga solayotgan bir vaqtda amalga oshirilayotgan bu kabi ezgu loyihalar ona tabiatni asrashga undashi bilan ahamiyatlidir.

EMPLOYEES OF THE YANGIYER INTERCITY DEPARTMENT OF "PROTECTION" FOUNDED THE YASHIL MAKON GARDEN
As you know, the autumn tree planting season has been announced in our country as part of the nationwide project "Yashil Makon" initiated by our president. In this regard, systematic work is being carried out in the regions.
Servicemen and employees of the National Guard are also actively involved in this process. So, the other day, more than 459 seedlings of various fruit and ornamental trees were planted on the territory of the Yangiyer intercity department of "Protection" of the Directorate of "Protection" of Syrdarya region. Employees of the department of "Protection" contributed to these creative works, and also organized works on landscaping and landscaping of the territory at a high level.
Indeed, now such noble projects are important because they contribute to the preservation of Mother nature and ecology.