Yoshlar uchun navbatdagi ochiq eshiklar kuni hamda "Uch avlod uchrashuvlari" tashkil etildi
Yoshlarni Vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash, ularni har tomonlama barkamol, mustaqil fikrlaydigan, mamlakatimiz istiqboli va Vatan taqdiri, yurt tinchligi va himoyasi yoʻlida bor salohiyati bilan masʼuliyatni oʻz zimmasiga olishga qodir etib tarbiyalash borasida turli tadbirlar oʻtkazilmoqda.
Jumladan, kuni kecha Qoʻriqlash Departamenti Faxriylar kengashi aʼzolari, shuningdek Toshkent mintaqaviy oʻquv markazi shaxsiy tarkibi va tinglovchilari hamda Ichki ishlar vazirligi 1-sonli Toshkent akademik litseyi oʻquvchilari ishtirokida “Uch avlod uchrashuvi” tadbiri oʻtkazildi.
Tadbirga tashrif buyurgan Qoʻriqlash Departamenti Faxriylar kengashi aʼzolari tomonidan bugungi kunda tizimni yanada takomillashtirish yoʻlida olib borilayotgan keng koʻlamli islohotlar, soha xodimlari uchun yaratilgan shart-sharoit va imkoniyatlar toʻgʻrisida taʼkidlab oʻtilib, xodimlarda yurtga muhabbat, kasbga sadoqat tuygʻusini mustahkamlash, ularning kasbiy jangovarligi, bilim saviyasini oshirish, korrupsiya holatlariga murosasiz boʻlish, xizmat intizomi va qonunchilikka rioya etish, fuqarolar bilan xushmuomalada boʻlish hamda shukronalik tuygʻusi bilan hayot kechirish lozimligi yetkazildi.
Bundan tashqari, Buxoro viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi tomonidan Buxoro davlat universiteti talabalari uchun ochiq eshiklar kuni tashkil etildi. Tadbir doirasida yoshlarga Qoʻriqlash tizimi haqida atroflicha maʼlumotlar berilib, turli koʻrgazmalar namoyish etildi. Mutaxassislar tomonidan yaratilayotgan sharoitlar bilan yaqindan tanishtirildi.
Yakunda esa talabalarning Qoʻriqlash boshqarmasi "Shon-sharaf" muzeyiga ham sayohat tashkil etilib, tizimining qadimgi davlatchilik tarixi davridan boshlab, bugungi kungacha bosib oʻtgan yoʻli haqida maʼlumotlar berildi.

An open day and meetings of three generations were held for youth
Today, various events are regularly organized aimed at educating young people in the spirit of love for the Motherland, the formation of comprehensively developed personalities with independent thinking, capable of taking full responsibility for the future of the country, the fate of the Motherland, peace and security of the country.
For example, a meeting of three generations was recently held with the participation of members of the Council of Veterans of the Department of Protection, employees and listeners of the Tashkent Regional Training Center, as well as students of the Tashkent Academic Lyceum № 1 of the Ministry of Internal Affairs.
At the event, members of the Veterans Council spoke about large-scale reforms, current conditions and opportunities for employees, emphasizing the importance of strengthening love for the Motherland, dedication to the profession, improving professionalism, knowledge, intolerance to corruption, maintaining official discipline and legality.
In addition, the Directorate of Protection Bukhara Region hosted an open day for students of Bukhara State University. During the event, the specialists provided detailed information about the Security Service and demonstrated various exhibitions. Then the participants got acquainted with the conditions for the personnel.
At the end, an excursion to the Shon Sharaf Museum of the directorate was organized, where the students were told about the historical development of the system.