Yoshlar uchun navbatdagi ochiq eshiklar kuni hamda "Uch avlod uchrashuvlari" tashkil etildi
Yoshlarni Vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash, ularni har tomonlama barkamol, mustaqil fikrlaydigan, mamlakatimiz istiqboli va Vatan taqdiri, yurt tinchligi va himoyasi yoʻlida bor salohiyati bilan masʼuliyatni oʻz zimmasiga olishga qodir etib tarbiyalash borasida turli tadbirlar oʻtkazilmoqda.
Jumladan, kuni kecha Qoʻriqlash Departamenti Faxriylar kengashi aʼzolari, shuningdek Toshkent mintaqaviy oʻquv markazi shaxsiy tarkibi va tinglovchilari hamda Ichki ishlar vazirligi 1-sonli Toshkent akademik litseyi oʻquvchilari ishtirokida “Uch avlod uchrashuvi” tadbiri oʻtkazildi.
Tadbirga tashrif buyurgan Qoʻriqlash Departamenti Faxriylar kengashi aʼzolari tomonidan bugungi kunda tizimni yanada takomillashtirish yoʻlida olib borilayotgan keng koʻlamli islohotlar, soha xodimlari uchun yaratilgan shart-sharoit va imkoniyatlar toʻgʻrisida taʼkidlab oʻtilib, xodimlarda yurtga muhabbat, kasbga sadoqat tuygʻusini mustahkamlash, ularning kasbiy jangovarligi, bilim saviyasini oshirish, korrupsiya holatlariga murosasiz boʻlish, xizmat intizomi va qonunchilikka rioya etish, fuqarolar bilan xushmuomalada boʻlish hamda shukronalik tuygʻusi bilan hayot kechirish lozimligi yetkazildi.
Bundan tashqari, Buxoro viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi tomonidan Buxoro davlat universiteti talabalari uchun ochiq eshiklar kuni tashkil etildi. Tadbir doirasida yoshlarga Qoʻriqlash tizimi haqida atroflicha maʼlumotlar berilib, turli koʻrgazmalar namoyish etildi. Mutaxassislar tomonidan yaratilayotgan sharoitlar bilan yaqindan tanishtirildi.
Yakunda esa talabalarning Qoʻriqlash boshqarmasi "Shon-sharaf" muzeyiga ham sayohat tashkil etilib, tizimining qadimgi davlatchilik tarixi davridan boshlab, bugungi kungacha bosib oʻtgan yoʻli haqida maʼlumotlar berildi.

Для молодёжи проведены день открытых дверей и встреча трёх поколений
Сегодня регулярно организуются различные мероприятия, нацеленные на воспитание молодёжи в духе любви к Родине, формирование всесторонне развитых личностей с независимым мышлением, способных взять на себя полную ответственность за судьбу Родины, мир и безопасность страны.
Так, например, на днях прошла встреча трёх поколений с участием членов Совета ветеранов Департамента Охраны, сотрудников и слушателей Ташкентского регионального учебного центра, а также учащихся Ташкентского академического лицея № 1 Министерства внутренних дел.
На мероприятии члены Совета ветеранов рассказали о масштабных реформах, текущих условиях и возможностях для сотрудников, подчеркнув важность укрепления любви к Родине, преданности профессии, повышения профессионализма, знаний, нетерпимости к коррупции, поддержания служебной дисциплины и законности.
Кроме того, в Управлении охраны Бухарской области состоялся день открытых дверей для студентов Бухарского государственного университета. В ходе мероприятия специалисты предоставили подробную информацию о Службе охраны и продемонстрировали различные выставки. Затем участники ознакомились с условиями для личного состава.
В завершение была организована экскурсия в музей «Шон-шараф» Управления охраны, где ребятам рассказали о историческом развитии системы.