YOSHLAR UCHUN UNUTILMAS TAASSUROTLAR QOLDIRGAN OCHIQ ESHIKLAR KUNI
Yoshlar oʻrtasida vatanparvarlik ruxini shakllantirish, ularning ongida vatanga boʻlgan muhabbat va sadoqat tuygʻularini uygʻotish hamda harbiylik kasbiga boʻlgan qiziqishlarini orttirish maqsadida bugungi kunda "Milliy gvardiya Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi va uning hududiy boʻlinmalari xodimlari tomonidan ham bir qator tizimli ishlar amalga oshirib kelinmoqda.
Kuni kecha Namangan viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida Namangan shahar "Qoʻriqlash" boʻlimi boshligʻi tashabbusi bilan oʻtkazilgan ochiq eshiklar kuni fikrimizning yorqin dalilidir. Namangan shahar Zarafshon MFY yoshlari va hududdagi 41-sonli maktabning 11-sinf oʻquvchilari ishtirokida oʻtkazilgan tadbirda oʻquvchi yoshlar boshqarmada xodimlarning xizmat olib borishlari va madaniy xordiq chiqarishlari uchun yaratilgan shart-sharoitlar va virtual poligon bilan tanishtirildi. Boshqarma muzeyiga sayohat esa tashrif buyuruvchilarda oʻzgacha bir taassurot qoldirdi.

ДЕНЬ ОТКРЫТЫХ ДВЕРЕЙ, ПОДАРИВШИЙ НЕЗАБЫВАЕМЫЕ ВПЕЧАТЛЕНИЯ
В целях укрепления чувств патриотизма и сопричастности к судьбе родины в сердцах молодежи, а также повышения интереса подрастающего поколения к профессии военного сотрудниками Главного управления «Охраны» Национальной гвардии и его региональных подразделений проводится ряд планомерных работ.
Ярким тому подтверждением является день открытых дверей, организованный на днях в Управлении «Охраны» Наманганской области по инициативе начальника отдела «Охраны» города Намангана. В ходе мероприятия, прошедшего с участием молодежи махалли Зарафшан города Намангана и учащихся 11 классов школы № 41, сотрудники ознакомили ребят с условиями, созданными для оказания качественных услуг и организации содержательного досуга личного состава. Особенные впечатления молодежи подарили виртуальный полигон и музей службы «Охрана», основанный в управлении.