Kitobxonlik – buyuk kelajak kafolati
Kitob umr yoʻllarini yorituvchi soʻnmas nur, inson hayotiga mazmun baxsh etuvchi saodat manbai, unga har qanday vaziyatda ham hamroh boʻluvchi sodiq doʻst. Insonning maʼnaviy kamolotini taʼminlashda kitob singari kuchli qudratga ega vosita yoʻq. Shu bois azal-azaldan maʼrifat peshvolari, ahli donishlar butun insoniyatni kitob oʻqishga, undan ilmu odob sirlarini oʻrganishga chorlab kelishgan.
Namangan shahar Qoʻriqlash boʻlimi xodimlari tomonidan Nodirabegim nomidagi Axborot-kutubxona markazida Kitobxonlar klubi aʼzolari ishtirokida adabiy kecha oʻtkazildi. Unda Kitobxonlar klubi aʼzolari tomonidan xodimlarga mutolaa madaniyatini yuksaltirish, ularning maʼnaviy intellektual salohiyati, ongu-tafakkurini va dunyoqarashini kengaytirish, tizimda kitobxonlikni keng targʻib qilish, kitob mutolaasiga mehrini oshirish va ajdodlarimiz tomonidan bizlarga qoldirilgan ulkan badiiy merosni avaylab asrashimiz boʻyicha tushunchalar berdilar.
Xodimlar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob olish bilan birga mavzu yuzasidan oʻz fikr va mulohazalarini ham bildirib oʻzlarining naqadar bilimga ega ekanliklarini namoyish etdilar.

A book is an inextinguishable light that illuminates the path of life, a source of happiness that gives meaning to human life, a faithful friend who accompanies a person in any situation. There is no more powerful tool than a book to ensure a personʼs spiritual perfection. Therefore, since time immemorial, enlightenment leaders and sages have called on all mankind to read books and comprehend the secrets of knowledge and etiquette.
A literary evening was held for the staff of the Department of Protection of Namangan city at the Information and Library Center named after Nodirabegim with the participation of members of the Readersʼ Club. The club members told the staff about how reading helps to enhance culture, expand spiritual and intellectual potential, and shape consciousness and worldview. They also noted the importance of promoting reading in the system, increasing the love of books and carefully preserving the vast artistic heritage left to us by our ancestors.
The staff not only received answers to their questions, but also actively shared their thoughts and opinions on the topic, demonstrating their knowledge and interest. During the event, the participants discussed various aspects of reading, its impact on personal development and the importance of preserving the traditions of book culture.