BOSH QOMUSIMIZ – INSON ERKINLIKLARINING KAFOLATIDIR
O‘zbekiston Respublikasi Konstitusiyasiga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risidagi konstitusiyaviy qonun loyihasini takomillashtirish maqsadida qo‘shimcha 27 ta modda bilan boyitilishi ko‘zda tutilgan bo‘lib, ushbu qonunlarning barchasi inson qadri va manfaatlarini ulug‘lashga qaratilganligi bilan e’tiborlidir.
Bosh qomusimizga kiritilayotgan o‘zgartirish va qo‘shimchalarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash maqsadida kuni kecha Milliy gvardiya Samarqand viloyati bo‘yicha boshqarmasida ayol harbiy xizmatchi va xodimalar o‘rtasida falsafa fanlari doktori, professor Jamila Shermuxammedova tomonidan “Bu mening tanlovim – bu mening Konstitusiyam!” shiori ostida targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
O‘tkaziladigan referendum jarayonlarida xalq, mamlakat taqdiriga daxldorlik niqtayi nazaridan faol ishtirok etish lozimligini ta’kidlandi.
Shundan so‘ng, ayol harbiy xizmatchi va xodimlar ishtirokida sohaga oid trening mashg‘ulotlari va davra suhbati tashkil etildi.

THE BASIC LAW IS A GUARANTEE OF HUMAN FREEDOMS
In order to improve the constitutional bill on amendments and additions to the Constitution of the Republic of Uzbekistan, it is envisaged to enrich it with additional 27 articles aimed at glorifying human dignity and interests.
Recently, on the initiative of the Doctor of Philosophy, Professor Jamila Shermukhammedova, an information and explanatory event was held under the slogan "This is my choice – this is my Constitution!" among female servicemen and employees of the National Guard Department of Samarkand region. The main goal is comprehensive support for amendments and additions to our basic law.
The event emphasized the importance of active participation in the referendum process in terms of influencing the fate of the people and the country.