Barcha qulayliklarga ega, eng soʻnggi rusumdagi zamonaviy texnikalar bilan jihozlangan yangi maʼmuriy binoning foydalanishga topshirilish marosimi boʻlib oʻtdi
Mamlakatimizda jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish, jamoat tartibini saqlash, jismoniy va yuridik shaxslar mol-mulklarini ishonchli qoʻriqlovini taʼminlash Qoʻriqlash xizmatining ustuvor vazifalaridan hisoblanadi. Bu borada tizim doimiy takomillashtirilib, xodimlar uchun munosib mehnat sharoitini yaratib kelinmoqda.
Fargʻona viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi Quva tumani qoʻriqlash boʻlimining barcha qulayliklarga ega, eng soʻnggi rusumdagi zamonaviy texnikalar bilan jihozlangan yangi maʼmuriy binosining foydalanishga topshirilishi ham shular jumlasidandir.
Tantanali ochilish marosimida Fargʻona viloyati hokimi Xayrullo Bozorov, Ichki ishlar boshqarmasi rahbariyati, huquqni muhofaza qiluvchi organlar masʼullari, keng jamoatchilik vakillari hamda tutash mahalla faollari ishtirok etishdi. Tantanali tadbirda soʻz olganlar bugungi kunda Qoʻriqlash xizmati tomonidan xalq manfaatlari yoʻlida amalga oshirilayotgan ishlar, mahallalarda jinoyatchilikning oldini olishdagi yoʻnalishidagi tizimning alohida ahamiyati aytib oʻtishdi.
Tadbirda jamoat tartibini saqlash, fuqarolar xavfsizligini taʼminlash va jinoyat hamda huquqbuzarliklarning oldini olishda fidokorlik koʻrsatayotgan bir guruh xodimlar taqdirlandi.
Shuningdek, xizmat bilan samarali hamkorlik oʻrnatgan tashkilot vakillariga turli darajadagi qimmatbaho sovgʻalar hamda faxriy yorliqlar topshirildi.
Shundan soʻng, mutasaddi rahbarlar va mehmonlar tomonidan ramziy alvon lentalar qirqildi. Tashrif buyurganlar yangi binolardagi katta va yorugʻ xizmat xonalari, jismoniy va jangovar tayyorgarliklarini oshirib borish uchun tashkil etilgan sport zallari, barcha zaruriy tibbiy vositalar va anjomlar bilan toʻldirilgan tibbiyot va ruhiy yengillik xonalari, ziyo maskani boʻlmish kutubxonalar va merganlik mahoratlarini oshirish uchun elektron oʻq otish xonalari bilan yaqindan tanishdilar.
Shubhasiz endilikda ushbu binolarda xodimlar kasbiy va jismoniy mahoratlarini oshirib, Qoʻriqlash xizmati sifatini yanada takomillashtirishadi.

The ceremony of commissioning a new administrative building, equipped with all amenities and modern technology, took place
In our country, early prevention of crime and offenses, protection of public order, and ensuring reliable protection of the property of individuals and legal entities are the priority tasks of the Protection Service. In this regard, the system is regularly improved, decent working conditions for employees are created.
A striking example of this is the commissioning of a new administrative building of the Department of Protection of Kuva district, Ferghana region, equipped with modern technology.
The opening ceremony was attended by the khokim of Ferghana region Khayrullo Bozorov, the leadership of the Department of Internal Affairs, law enforcement officers, representatives of the general public and mahalla activists. The speakers noted the work carried out by the Protection Service today in the interests of the people, and the special importance of the crime prevention system in the mahallas.
In addition, a group of employees was awarded for their dedication in protecting public order, ensuring the safety of citizens and suppressing crimes and offenses.
Representatives of the organization who established effective cooperation with the service were presented with valuable gifts and certificates of honor.
After that, the responsible managers and guests cut the symbolic red ribbons. The visitors got acquainted with the large and bright office rooms in the new buildings, a sports hall for improving physical and combat training, a medical room equipped with all necessary medical equipment, as well as a library and electronic shooting rooms for improving shooting skills.
Undoubtedly, this event will allow the personnel to strengthen their professional and physical skills, as well as improve the quality of the Protection Service.