HUQUQIY SAVODXONLIKNI MUSTAHKAMLASH YO‘LIDAGI YANA BIR UCHRASHUV
Milliy gvardiya Xorazm viloyati "Qo‘riqlash" boshqarmasi xodimlari uchun Harbiy prokuratura mas’ul xodimlari hamda Urganch davlat universitetining professor- o‘qituvchilari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbir davomida ishtirokchilarga davlatchiligimiz tarixi, qonunchilikdagi yangiliklar hamda normativ-huquqiy hujjatlar bilan ishlash tartibi to‘g‘risida ma’lumotlar berildi. Shuningdek, Milliy gvardiya harbiy xizmatchilari va xodimlariga yuklatilgan yangi vakolatlarni bajarish tartibi va ma’muriy bayonnomalarni rasmiylashtirish davomidagi protsessual harakatlar tushuntirib o‘tildi.
Tadbirdan ko‘zlangan asosiy maqsad xodimlarning huquqiy bilimlarini oshirish hamda tinchlik posbonlarining xizmatda duch keladigan muammolarga munosib yechim topish kabi amaliy tajribalardan kelib chiqib zarur tavsiyalar berishdan iborat.
Xodimlar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan mas’ullarga yuzlanib kerakli ma’lumotlarga ega bo‘ldilar.

ANOTHER MEETING TO IMPROVE LEGAL LITERACY
A round table was organized for the employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Khorezm region with the participation of the responsible Military Prosecutor's Office and teachers of the Urgench State University.
During the event, the participants were informed about innovations in legislation, the procedure for working with regulatory legal documents. The procedure for the execution of new powers assigned to military personnel and employees of the National Guard, and procedural actions in the preparation of administrative protocols are also explained.
The main purpose of the event is to increase the legal knowledge of employees and provide the necessary recommendations based on practical experience.