Andijonda “Harbiy qismda bir kun” loyihasi oʻtkazildi
Milliy gvardiya Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasi harbiy xizmatchilari hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari va Yoshlar ittifoqi Andijon viloyat Kengashi tomonidan “Vatanni himoya qilish – har birimizning burchimizdir" shiori ostida “Harbiy qismda bir kunim” loyihasi oʻtkazildi.
Yoshlar texnika va qurol-aslahalar koʻrgazmasi, jangovar tayyorgarlik mashgʻulotlarini, harbiy qism kutubxonasi bilan yaqindan tanishdi hamda shaxmat-shashka musobaqasi oʻtkazildi.
Shuningdek, yoshlarga vatanparvarlik, milliy armiyamizga jismonan baquvvat va maʼnan yetuk yoshlar zarurligi, harbiy xizmat har bir Oʻzbekiston fuqarosi uchun muqaddas burch ekani haqidagi tushunchalar berildi. Loyiha yakunida kun davomida faol ishtirok etgan yoshlarga sertifikatlar topshirildi.
Bu kabi tadbirlardan koʻzlangan asosiy maqsad – oʻsib kelayotgan yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash hamda Ona Vatanga muhabbat hissini oshirishdan iboratdir.

В Андижане реализован проект «Один день в воинской части»
Управление Национальной гвардии по Андижанской области и Управление «Охраны» совместно с областным Советом Союза молодежи реализовали проект «Один день в воинской части» с участием подрастающего поколения.
В ходе мероприятия, прошедшего под лозунгом «Защита Родины – долг каждого из нас», для ребят организовали выставку военной техники и специальных средств, после чего вниманию гостей представили демонстрационные выступления военнослужащих. Затем молодежь побывала в библиотеке воинской части, где ознакомилась с книжным фондом и приняла активное участие в состязаниях по шахматам.
Должностные сотрудники Национальной гвардии подчеркнули важность физически крепкой и духовно зрелой молодежи для нашей национальной армии. Также отметили, что военная служба является священным долгом для каждого гражданина Узбекистана. По итогам проекта молодым людям, активно участвовавшим в мероприятии, были вручены сертификаты.
Основная цель подобных мероприятий – воспитание подрастающего поколения в духе патриотизма и повышение чувства любви к Родине.