Andijonda “Harbiy qismda bir kun” loyihasi oʻtkazildi
Milliy gvardiya Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasi harbiy xizmatchilari hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari va Yoshlar ittifoqi Andijon viloyat Kengashi tomonidan “Vatanni himoya qilish – har birimizning burchimizdir" shiori ostida “Harbiy qismda bir kunim” loyihasi oʻtkazildi.
Yoshlar texnika va qurol-aslahalar koʻrgazmasi, jangovar tayyorgarlik mashgʻulotlarini, harbiy qism kutubxonasi bilan yaqindan tanishdi hamda shaxmat-shashka musobaqasi oʻtkazildi.
Shuningdek, yoshlarga vatanparvarlik, milliy armiyamizga jismonan baquvvat va maʼnan yetuk yoshlar zarurligi, harbiy xizmat har bir Oʻzbekiston fuqarosi uchun muqaddas burch ekani haqidagi tushunchalar berildi. Loyiha yakunida kun davomida faol ishtirok etgan yoshlarga sertifikatlar topshirildi.
Bu kabi tadbirlardan koʻzlangan asosiy maqsad – oʻsib kelayotgan yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash hamda Ona Vatanga muhabbat hissini oshirishdan iboratdir.

The project "One day in a military unit" was implemented in Andijan
The National Guard Department for Andijan region and the Directorate of "Protection" together with the regional Council of the Youth Union held an event for young people under the slogan "One day in a military unit".
During the event, an exhibition of military equipment and special equipment was organized for the youth, after which the guests were presented with demonstration performances by military personnel. Then the youth visited the library of the military unit, where they got acquainted with the book collection and took an active part in chess competitions.
The officials of the National Guard stressed the importance of physically strong and spiritually mature youth for our national army. They also noted that military service is a sacred duty for every citizen of Uzbekistan. As a result of the project, certificates were awarded to young people who actively participated in the event.
The main purpose of such events is to educate the younger generation in the spirit of patriotism and increase the feeling of love for the Motherland.