Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Qoʻriqlash Departamenti shaxsiy tarkibi uchun Oʻzbekiston Respublikasi prokuraturasi muzeyiga sayohat tashkil etildi
Muzeylar — tarixning sirli xilqatlarini oʻzida mujassam etgan holda xalqlar madaniyatini, qadriyatlarini tarannum etuvchi maskan va davlatlarni bir-birlariga yaqinlashtiruvchi koʻprik hisoblanadi.
Xodimlarni oʻz tarixiga hurmat ruhida tarbiyalash, ularda ajdodlar qoldirgan boy madaniy merosni asrab avaylash tuygʻularini shakllantirish maqsadida kuni kecha Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Qoʻriqlash Departamenti shaxsiy tarkibi uchun Oʻzbekiston Respublikasi prokuraturasi muzeyiga sayohat tashkil etildi.
Mazkur tashrif davomida muzeydagi 36 ta asosiy ekspozitsiya stendlari orqali prokuratura tarixining eng qadimdan to bugungi kungacha boʻlgan davri, tizimning barcha yoʻnalishlari faoliyati toʻgʻrisida batafsil maʼlumotlarga ega boʻlishdi.
Oliy darajali unvonga ega, davlat mukofotlariga sazovor boʻlgan yuksak eʼtirof sohiblari, qolaversa, ilm-fan sohasida yutuqqa erishgan hamda sport musobaqalari gʻoliblari boʻlgan prokurorlarning hayot yoʻllari,ezgu amallari toʻgʻrisidagi maʼlumotlar ishtirokchilarning bilimlarini mustahkamlashga hamda tarix boʻyicha tasavvurlarini yanada boyitishga keng zamin yaratdi.
Taʼkidlab oʻtish joizki, muzey fondida jamlangan 5 mingga yaqin hujjatlar, 7 mingdan ortiq foto va videomateriallar, 2 mingga yaqin eksponatlar bu yerga tashrif buyuruvchi har bir insonni oʻz xalqi tarixi bilan gʻururlanishga, oʻtmishi, bugungi kuni va porloq istiqboli toʻgʻrisida mushohada qilishga, maʼnaviy ehtiyojini qondirishga va shu barobarida, avlodlarni ham buyuk ajdodlari kabi vatanparvarlik tuygʻulariga sodiq qolishga undaydi.

Для личного состава Департамента Охраны при Министерстве внутренних дел организована экскурсия в Музей прокуратуры Республики Узбекистан
Музеи — это места, которые воплощают в себе таинственные творения истории, прославляют культуру и ценности народов и служат мостом, сближающим государства.
С целью воспитания сотрудников в духе уважения к своей истории, формирования у них чувства бережного отношения к богатому культурному наследию, оставленному предками, недавно для личного состава Департамента Охраны при Министерстве внутренних дел была организована экскурсия в Музей прокуратуры Республики Узбекистан.
Во время визита сотрудники посетили 36 основных экспозиционных стендов музея и получили подробную информацию о периоде истории прокуратуры с древнейших времён до наших дней, о деятельности всех направлений системы.
Информация о жизненном пути и благородных делах прокуроров, имеющих высокие звания, удостоенных государственных наград, а также достигших успехов в науке и ставших победителями спортивных соревнований, создала прочную основу для укрепления знаний участников и дальнейшего обогащения их представлений об истории.
Стоит отметить, что около 5 тысяч документов, более 7 тысяч фото- и видеоматериалов, около 2 тысяч экспонатов, собранных в фондах музея, побуждают каждого посетителя гордиться историей своего народа, размышлять о его прошлом, настоящем и светлом будущем, удовлетворять духовные потребности и в то же время оставаться верным патриотическим чувствам, как и их великие предки.