TARBIYALANUVCHILAR UCHUN POYTAXTIMIZGA SAYOHAT
Mustaqilligimizning 32 yilligi bayrami arafasida Sirdaryo viloyati Baxt shahrida joylashgan Respublika o‘g‘il bolalar o‘quv-tarbiya muassasasi tarbiyalanuvchilari uchun Toshkent shahriga sayohat tashkil etildi. Sayohat davomida yoshlar "Yangi O‘zbekiston" bog‘ida bo‘lishdi va u yerda Milliy gvardiya qo‘mondonligi mutasaddi rahbarlari yoshlar bilan samimiy muloqot qilib, sovg‘alar taqdim etishdi.
Shundan so‘ng, tarbiyalanuvchilar xiyobon bilan tanishib, bog‘dagi sun’iy ko‘l, sport maydonchalari, bolalar o‘yingohlari, amfiteatr, favvoralar, savdo va xizmat ko‘rsatish obyektlari, hunarmandchilik do‘konlarini tomosha qilishdi.
Shuningdek, “G‘alaba bog‘i” yodgorlik majmuasi hamda uning hududidagi “Shon-sharaf” davlat muzeyiga bo‘lgan tashrif bo‘lsa, tarbiyalanuvchilarni moziy bilan yuzlashishiga sabab bo‘ldi. O‘zbek xalqining Ikkinchi jahon urushi yillaridagi shonli tarixini, ona xalqimizning qahramonligini aks ettirgan mazkur majmua o‘quvchilarda yorqin taassurotlar qoldirdi.
Tadbir so‘ngida harbiy qismda namoyish etilgan konsert dasturi hamda ko‘rgazmali chiqishlar tarbiyalanuvchilarni harbiy vatanparvarlik ruhida tarbiyalashga, ularni ona yurtga mehri va sadoqatini yanada ortishiga turtki bo‘ladi deb ishonamiz.

ДЛЯ ВОСПИТАННИКОВ ОРГАНИЗОВАНА ПОЕЗДКА В СТОЛИЦУ
Накануне 32-й годовщины независимости нашей республики организована поездка в город Ташкент для воспитанников Республиканского учебно-воспитательного учреждения для мальчиков, расположенного в городе Бахт Сырдарьинской области. В ходе поездки ребята посетили парк «Новый Узбекистан», где ответственные командования Национальной гвардии провели дружескую беседу и вручили подарки.
Затем молодежь ознакомилась с искусственным озером в парке, спортивными и детскими площадками, амфитеатром, фонтанами, объектами торговли и сферы услуг, ремесленными мастерскими.
Особенные впечатления ребятам подарили мемориальный комплекс «Парк Победы» и Музей славы, отражающие славную историю и восхваляющие героизм узбекского народа в годы Второй мировой войны.
В завершение мероприятия концертная программа и показательные выступления укрепили в сердцах подрастающего поколения чувства патриотизма и сопричастности к судьбе родины.