QOʻRIQLASH FAOLIYATINI KUCHAYTIRISH YUZASIDAN OʻQUV SEMINAR OʻTKAZILDI
Kuni kecha Milliy gvardiya Andijon viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi shaxsiy tarkibi uchun qonunchilikka kiritilayotgan oʻzgarishlar, xodimlar va mansabdor shaxslar, turli fuqarolar bilan munosabatga kirishganda ular orasida tamagirlik hamda korrupsion holatlarning kelib chiqishini bartaraf etish, tinchlik posbonlari orasida huquqbuzarliklarning oldini olish, xizmat intizomni mustahkamlash borasidagi faoliyatni kuchaytirish yuzasidan oʻquv seminar oʻtkazildi.
Unda "Qoʻriqlash" boshqarmasi rahbariyati, Harbiy prokuratura, Yoʻl harakati xavfsizligi xizmati boshqarmasi hamda Shaxsiy xavfsizlik boʻlimi vakillari va masʼul ofitserlari ishtirok etdi.
Muhokamada jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, xodimlarning huquqiy ongi va madaniyatini yanada yuksaltirish, huquq va manfaatlarini toʻlaqonli roʻyobga chiqarish yoʻnalishlaridagi chora-tadbirlar muhokama qilindi.
Shu bilan birgalida kuz-qish mavsumi davomida shaxsiy va xizmat avtotransport vositalarini boshqarishda texnik va yoʻl harakati qoidalariga qatʼiy rioya qilish muhimligi soha mutaxassislari tomonidan taʼkidlab oʻtildi.

A SEMINAR ON STRENGTHENING SECURITY ACTIVITIES WAS HELD
A few days ago, a training seminar was held in the Directorate of "Protection" of the National Guard of Andijan region on changes and innovations in legislation, suppression of corruption in interaction with citizens, employees and officials, as well as strengthening of service discipline.
The event was attended by the management of the Directorate of "Protection", representatives and responsible employees of the Military Prosecutor's Office, the Traffic Safety Department and the Department of Own Security.
During the seminar, measures aimed at suppressing crimes and violations of the rule of law, further improving the legal literacy and culture of employees, the full realization of their rights and interests were discussed.
At the end of the event, the experts stressed the importance of strict compliance with technical and traffic rules when driving personal and official transport, especially in the autumn-winter period.