QOʻRIQLASH FAOLIYATINI KUCHAYTIRISH YUZASIDAN OʻQUV SEMINAR OʻTKAZILDI
Kuni kecha Milliy gvardiya Andijon viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi shaxsiy tarkibi uchun qonunchilikka kiritilayotgan oʻzgarishlar, xodimlar va mansabdor shaxslar, turli fuqarolar bilan munosabatga kirishganda ular orasida tamagirlik hamda korrupsion holatlarning kelib chiqishini bartaraf etish, tinchlik posbonlari orasida huquqbuzarliklarning oldini olish, xizmat intizomni mustahkamlash borasidagi faoliyatni kuchaytirish yuzasidan oʻquv seminar oʻtkazildi.
Unda "Qoʻriqlash" boshqarmasi rahbariyati, Harbiy prokuratura, Yoʻl harakati xavfsizligi xizmati boshqarmasi hamda Shaxsiy xavfsizlik boʻlimi vakillari va masʼul ofitserlari ishtirok etdi.
Muhokamada jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, xodimlarning huquqiy ongi va madaniyatini yanada yuksaltirish, huquq va manfaatlarini toʻlaqonli roʻyobga chiqarish yoʻnalishlaridagi chora-tadbirlar muhokama qilindi.
Shu bilan birgalida kuz-qish mavsumi davomida shaxsiy va xizmat avtotransport vositalarini boshqarishda texnik va yoʻl harakati qoidalariga qatʼiy rioya qilish muhimligi soha mutaxassislari tomonidan taʼkidlab oʻtildi.

СОСТОЯЛСЯ СЕМИНАР ПО УКРЕПЛЕНИЮ ОХРАННОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
На днях в Управлении «Охраны» Национальной гвардии Андижанской области состоялся обучающий семинар, посвященный изменениям и нововведениям в законодательство, пресечению коррупции при взаимодействии с гражданами, сотрудниками и должностными лицами, а также укреплению служебной дисциплины.
Участие в данном мероприятии приняли руководство Управления «Охраны», представители и ответственные сотрудники Военной прокуратуры, Управления безопасности дорожного движения и Отдела собственной безопасности.
В ходе семинара обсуждены меры, направленные на пресечение преступлений и нарушений законности, дальнейшее повышение правовой грамотности и культуры сотрудников, полную реализацию их прав и интересов.
В завершение мероприятия специалисты подчеркнули важность строгого соблюдения технических и правил дорожного движения при управлении личным и служебным транспортом, особенно в осенне-зимний период.