Hududlarda mulkiy turdagi jinoyatlar profilaktikasi oyligi doirasida keng qamrovli targʻibot-tashviqot tadbirlari oʻtkazildi
Bugungi kunda zamonaviy va eng soʻngi bosqichdagi qoʻriqlov jihozlari orqali respublikamiz boʻylab oʻgʻirlik va boshqa turdagi huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olishga erishib kelinmoqda. Ushbu faoliyat bilan fuqarolarni yaqindan tanishtirish maqsadida "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi va uning hududiy boʻlinmalari hamda boshqa hamkor tashkilot xodimlari tomonidan mahallalarda soha faoliyatiga doir targʻibot tadbirlari oʻtkazildi.
Tadbirlar doirasida fuqarolarga zamonaviy qoʻriqlov signalizatsiya vositalarining turlari va vazifalari hamda afzallik jihatlari yetkazildi. Targʻibot-tashviqot ishlari natijasida shu yerning oʻzida koʻplab fuqarolar "Qoʻriqlash" xizmatidan foydalanish istagini bildirishdi va ushbu fuqarolardan arizalar qabul qilindi.
Soha faoliyatiga doir bu kabi targʻibot tadbirlari mamlakatimizning barcha hududlari boʻylab davom ettirilmoqda.

В регионах организован ряд мероприятий, нацеленных на информирование граждан о преимуществах службы «Охрана»
Сегодня по всей нашей республике ведется планомерная работа по ранней профилактике преступлений при помощи современных и новейших охранных средств. В целях ознакомления граждан с такими средствами сотрудники Главного управления «Охраны» и его территориальных подразделений совместно с другими партнерскими организациями провели мероприятия, нацеленные на информирование граждан о преимуществах службы «Охрана».
В рамках мероприятий специалисты рассказали о видах и функциях современных устройств охранной сигнализации, а также об их преимуществах. В завершении мероприятий многие граждане выразили желание воспользоваться услугами службы «Охрана», а также заполнили заявления на передачу домов и объектов под охрану.