Hududlarda mulkiy turdagi jinoyatlar profilaktikasi oyligi doirasida keng qamrovli targʻibot-tashviqot tadbirlari oʻtkazildi
Bugungi kunda zamonaviy va eng soʻngi bosqichdagi qoʻriqlov jihozlari orqali respublikamiz boʻylab oʻgʻirlik va boshqa turdagi huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olishga erishib kelinmoqda. Ushbu faoliyat bilan fuqarolarni yaqindan tanishtirish maqsadida "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi va uning hududiy boʻlinmalari hamda boshqa hamkor tashkilot xodimlari tomonidan mahallalarda soha faoliyatiga doir targʻibot tadbirlari oʻtkazildi.
Tadbirlar doirasida fuqarolarga zamonaviy qoʻriqlov signalizatsiya vositalarining turlari va vazifalari hamda afzallik jihatlari yetkazildi. Targʻibot-tashviqot ishlari natijasida shu yerning oʻzida koʻplab fuqarolar "Qoʻriqlash" xizmatidan foydalanish istagini bildirishdi va ushbu fuqarolardan arizalar qabul qilindi.
Soha faoliyatiga doir bu kabi targʻibot tadbirlari mamlakatimizning barcha hududlari boʻylab davom ettirilmoqda.

A number of events have been organized in regions aimed at informing citizens about the benefits of the "Protection" service
Today, systematic work is being carried out throughout our republic on early crime prevention with the help of modern and state-of-the-art security equipment. In order to familiarize citizens with such tools, employees of the Main Directorates of "Protection" and it's regional departments, together with other partner organizations, held events aimed at informing citizens about the benefits of the "Protection" service.
During the events, experts talked about the types and functions of modern protection alarm devices, as well as their advantages. At the end of the events, many citizens expressed a desire to use the services of the "Protection" service, and also filled out applications for the transfer of houses and facilities under protection.