MAHALLA AHLI UCHUN KONSERT DASTURI TASHKIL ETILDI
Kuni kecha Farg‘ona shahridagi Sharof Rashidov mahallasida viloyat “Qo‘riqlash” boshqarmasi mas’ullari tomonidan “Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida ma’daniy-ma’rifiy tadbirlar hamda sport bellashuvlari o‘tkazildi.
Tadbirda so‘z olganlar yoshlarning barcha sohalarda muvaffaqiyatga erishishlari uchun yaratilgan qulayliklar hamda imkoniyatlar haqida fikr bildirar ekanlar, bu borada yigit-qizlar ham imkoniyatlardan to‘la foydalangan holda jahon arenalarida yurtimiz sharafini munosib himoya qilayotganligi e’tirof etilib, o‘qish va jamoat ishlarida faol qatnashgan, tashabbuskor ertamiz egalarining bir guruhini ota-onalari alohida e’tirof etildi.
Shu bilan bir qatorda, tadbirlar davomida mahalla hududida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish borasida amalga oshirilayotgan ishlar, “Xavfsiz mahalla” tamoyili doirasidagi natijalar haqida ham ma’lumotlar berildi.
Ko‘tarinki kayfiyatda tashkil etilgan tadbir bayramona tus olib yuzlab insonlarni bir davraga jamladi. Ayniqsa, sport ixlosmandlari uchun tashkil etilgan kamondan otish musobaqalarida mahalla bolalari do‘stona bahslarga kirishdilar.
Bolalar uchun dastlab kamondan otish qonun-qoidalari va o‘yin shartlari tushuntirilib, musobaqalarga start berildi.
Vatanni, tinchlikni tarannum etuvchi kuy-qo‘shiqlar ijro etilib, barcha maroq bilan raqsga tushdilar. Madaniyat bo‘limi xonandalari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi katta-kichik xotirasida uzoq vaqt saqlanib qoladigan bo‘ldi.

ОРГАНИЗОВАНА КОНЦЕРТНАЯ ПРОГРАММА ДЛЯ ЖИТЕЛЕЙ МАХАЛЛЕЙ
На днях сотрудники Управления «Охраны» Ферганской области организовали в махалле Шарафа Рашидова города Ферганы культурно-просветительские мероприятия и спортивные соревнования под лозунгом «За новую жизнь, за Новый Узбекистан!».
Выступившие на мероприятии с речью рассказали об условиях и возможностях для подрастающего поколения, которое достойно защищает честь нашей страны на мировых аренах. Наряду с этим особо отмечена молодежь, отличившаяся в учебе и общественных работах, а также поощрены их родители.
В рамках мероприятий представлена ​​информация о проводимых на территории махалли работах по пресечению преступности и нарушений законности, а также о результатах реализации принципа «Безопасная махалля».
Мероприятие, прошедшее в праздничной атмосфере, сплотило сотни жителей. Особенные впечатления подарили состязания по стрельбе из лука среди любителей спорта.
Специалисты рассказали детям о возникновении данного вида спорта, ознакомили с правилами стрельбы из лука, после чего дали старт зрелищным соревнованиям.
В ходе мероприятия прозвучали песни, прославляющие Родину, а также состоялась концертная программа, подготовленная артистами Отдела по делам культуры.