SHAXMAT BOʻYICHA MUSOBAQA TASHKIL ETILDI
Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi Andijon viloyat Kengashi tashabbusi bilan viloyatdagi Kuch tuzulmalar oʻrtasida sportning shaxmat turi boʻyicha musobaqa oʻtkazildi.
Musobaqada yosh harbiy xizmatchilar katta ishtiyoq bilan dona surdilar. Bu esa ularning shaxmatga boʻlgan ishtiyoqi balandligi koʻrsatdi. Shu bilan birga shaxmat chindan ham tafakkurni yuksaltiruvchi shohlar oʻyin ekanligiga yana bir bor amin boʻldilar.
Bellashuvlarning yakuniy natijalariga koʻra Milliy gvardiya Andijon viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi 2 oʻrinni egalladi.
Yakunda gʻoliblar va faol ishtirokchilar Yoshlar ittifoqi tomonidan diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

A CHESS COMPETITION HAS BEEN ORGANIZED
At the initiative of the Andijan regional Council of the Youth Union of Uzbekistan, an open chess competition was held among the security forces of the region.
At the competition, military personnel and law enforcement officers showed incredible zeal for victory. And this, in turn, became a vivid example of their interest and love not only for chess, but also for sports in general. During the games, the participants of the tournament emphasized that chess is one of the oldest intellectual and cultural games, combining sports, scientific thinking and elements of art.
According to the results of the exciting competition, the Directorate of "Protection" of the National Guard of Andijan region took the honorable 2nd place.