Mamlakatimizda shaxs, jamiyat va davlatga tegishli obyektlarni, jismoniy va yuridik shaxslari mol-mulklarini ishonchli qo‘riqlashni takomillashtirish uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish, shuningdek Milliy gvardiya “Qo‘riqlash” bosh boshqarmasi faoliyatini samarali tashkil etish maqsadida xodimlarning kasbiy mahoratlari doimiy oshirilib kelinmoqda.
Milliy gvardiya Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Toshkent, Jizzax, Farg‘ona mintaqaviy o‘quv markazida navbatdagi tinglovchilarning bilimlari oshirilib, ularga tizimga oid yangiliklar yetkazildi.
Jumladan, kuni kecha Milliy gvardiyaning 4 ta mintaqaviy o‘quv markazida 96 soatli qayta tayyorlash o‘quv rejasi va dasturi asosida “Qo‘riqlash” bosh boshqarmasi safdorlar tarkibida xizmat qilayotgan 146 nafar xodimlari o‘quv kursini muvaffaqiyatli tamomlab, ularga tantanali ravishda sertifikatlar topshirildi.
Shuningdek, o‘quv yig‘ini davomida o‘qish va jamoat ishlarida faol ishtiroki hamda safdoshlariga o‘rnak ko‘rsatgan tinglovchilar faxriy yorliq bilan taqdirlandi.

146 РЯДОВЫХ СОТРУДНИКОВ ОКОНЧИЛИ КУРСЫ ПОВЫШЕНИЯ КВАЛИФИКАЦИИ
В целях создания необходимых условий для повышения надежности охраны объектов граждан, общества и государства, имущества физических и юридических лиц, а также эффективной организации деятельности Главного управления «Охраны» Национальной гвардии регулярно совершенствуются профессиональные навыки сотрудников.
Очередные слушатели Ташкентского, Джизакского, Ферганского, а также Регионального учебного центра Национальной гвардии Республики Каракалпакстан закрепили знания о нововведениях в системе.
В частности, на днях в региональных учебных центрах Национальной гвардии 146 рядовых сотрудников Главного управления «Охраны» успешно окончили обучающие курсы по 96-часовому учебному плану и программе переподготовки, а также торжественно награждены сертификатами.
Кроме того, слушатели, отличившиеся активным участием в учебе и общественной жизни, награждены почетными грамотами от руководства центров.