Belarus Respublikasi IIV Qo‘riqlash departamenti bilan hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Bugun Milliy gvardiya qo‘mondoni o‘rinbosari polkovnik M. G‘aniyev hamda Belarus Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qo‘riqlash departamenti boshlig‘i militsiya general-mayori A. Shepelev o‘rtasida onlayn videokonferens aloqa tarzida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ushbu uchrashuv qo‘riqlash faoliyati sohasidagi kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlarini aniqlash, shuningdek, "Belarus Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qo‘riqlash departamenti hamda O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qo‘riqlash bosh boshqarmasi o‘rtasida 2023-2024 yillarga mo‘ljallangan hamkorlik to‘g‘risidagi bayonnoma"ni, shuningdek, "O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qo‘riqlash bosh boshqarmasi va Belarus Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qo‘riqlash departamenti o‘rtasida 2023 yilga mo‘ljallangan hamkorlikni yanada rivojlantirish borasidagi amaliy chora-tadbirlar rejasi"ni imzolash maqsadida tashkil etildi.
Videomuloqot davomida O‘zbekiston Respublikasi va Belarus Respublikasi o‘rtasidagi do‘stona aloqalar kengayib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etilib, o‘zaro tashriflar va amaliy tajriba almashish bo‘yicha tadbirlar qo‘riqlash faoliyatini takomillashtirishga katta hissa qo‘shayotgani taʼkidlandi.
Do‘stona va konstruktiv muloqot ruhida o‘tgan uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro hamkorlikni davom ettirishdan manfaatdor ekanliklarini bildirib, mazkur yo‘nalishdagi kelgusidagi istiqbolli rejalar belgilab oldilar.

International cooperation
The prospects for cooperation with the the Department of Protection of MIA of the Republic of Belarus were discussed
Today, Deputy Commander of the National Guard Colonel M. Ganiev held an online video conference meeting with the head of the Department of Protection of MIA of the Republic of Belarus Major General of Police A. Shepelev.
This meeting was organized in order to determine areas for further cooperation in the field of security activities and sign the “Protocol on interaction between the Department of Protection of MIA of the Republic of Belarus and the Main Directorate of Protection of the National Guard of the Republic of Uzbekistan for 2023–2024” and the “Practical Action Plan for the Further Development of Cooperation between the Main Directorate of Protection of the National Guard of the Republic of Uzbekistan and the Department of Protection of MIA of the Republic of Belarus for 2023.
At the end of the meeting, which was held in the spirit of a friendly and constructive dialogue, the parties expressed interest in continuing mutual cooperation and determined further plans in this direction.