ИДОРАВИЙ ҚОРОВУЛЛИК БЎЛИНМАЛАРИ ХОДИМЛАРИНИНГ БИЛИМЛАРИ МУСТАҲКАМЛАНДИ
Тошкент тумани ҳокимлигида Тошкент вилояти “Қўриқлаш” бошқармаси масъуллари томонидан тумандаги корхона ва ташкилотлардаги идоравий қоровуллик бўлинмаларининг ходимларини жамоат хавфсизлигини таъминлаш ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олишда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан ҳамкорлик қилиш механизмини такомиллаштиришга қаратилган йиғилиш ўтказилди.
Унда “Қўриқлаш фаолияти тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси қонунига мувофиқ давлат органлари ва ташкилотлари идоравий қоровуллик бўлинмаларининг ҳуқуқбузарлик ва ҳодисалар юзасидан ички ишлар органлари ва Миллий гвардия бўлинмаларини хабардор қилишга оид норматив-ҳуқуқий ҳужжатларнинг мазмун-моҳияти тушунтирилди.
Шунингдек, тадбирда иштирок этган “Қўриқлаш” хизмати ходимларига идоравий ҳарбийлаштирилган қўриқлаш ҳамда идоравий қоровуллик бўлинмалари фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари ҳақида батафсил маълумот берилди.

ЗАКРЕПЛЕНЫ ЗНАНИЯ СОТРУДНИКОВ ПОДРАЗДЕЛЕНИЙ ВЕДОМСТВЕННОЙ ОХРАНЫ
Ответственные сотрудники Управления «Охраны» Ташкентской области организовали в областном хокимияте заседание по совершенствованию механизма взаимодействия с правоохранительными органами в обеспечении общественной безопасности и предупреждении преступлений.
В ходе заседания разъяснена сущность отраженных в Законе Республики Узбекистан «Об охранной деятельности» нормативно-правовых актов относительно уведомления органов внутренних дел и подразделений Национальной гвардии подразделениями ведомственной охраны государственных органов и организаций о правонарушениях и происшествиях.
Также сотрудникам службы «Охрана», принявшим участие в мероприятии, дана подробная информация о мерах по организации ведомственной военизированной охраны и ведомственных охранных подразделений.