ТИЗИМГА ОИД ЗАМОНАВИЙ БИЛИМЛАР МУСТАҲКАМЛАНИБ 227 НАФАР "ҚЎРИҚЛАШ" ХИЗМАТИ ХОДИМЛАРИНИНГ МАЛАКАСИ ОШИРИЛДИ
Миллий гвардия минтақавий ўқув марказлари бугун интеллектуал салоҳияти юқори бўлган кадрлар захирасини шакллантиришда муҳим асос бўлиб келмоқда. Белгиланган режа асосида Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлардаги ва Миллий гвардия сафларидаги ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг малакаси ҳам оширилмоқда. Бугун Миллий гвардиянинг минтақавий ўқув марказларини навбатдаги 227 нафар тингловчилар тамомладилар.
Миллий гвардия Қорақалпоғистон Республикаси минтақавий ўқув марказини Қўриқлаш бош бошқармаси сафдорлар таркибида хизмат қилаётган ходим ва ҳарбий хизматчилардан иборат 64 нафар сафдорлар таркибидаги бошланғич тайёрлаш дастури асосида таҳсил олдилар.
Тошкент Минтақавий ўқув марказида ҳам 78 нафар тинчлик посбонларини назарий амалий машғулотлар жараёнида билимлари мустаҳкамланиб, тажрибали устозлардан соҳа сирлари пухта ўзлаштирдилар.
Жиззах минтақавий ўқув марказида ҳам навбатдаги Битирув маросими тадбири бўлиб ўтди. Қўриқлаш бош бошқармасининг 22 нафар ҳарбийлаштирилган соқчилик бўлинмалари ва тезкор ҳаракатланувчи гуруҳ ходимлари, 14 нафар ҳарбий хизматчилар 144 соатлик бошланғич тайёргарлик курсларни тамомладилар.
Фарғона минтақавий ўқув марказида таҳсил олган навбатдаги 49 нафар тингловчилар жисмоний ва жанговар тайёргарлик машғулотларида чиниқиб, ахборот технологиялари ҳамда сиёсий ва ҳуқуқий фанлар бўйича билимлари мустаҳкамланди.

ЗАКРЕПЛЕНЫ СОВРЕМЕННЫЕ ЗНАНИЯ О СИСТЕМЕ И ПОВЫШЕНЫ НАВЫКИ 227 СОТРУДНИКОВ СЛУЖБЫ «ОХРАНА»
Сегодня региональные учебные центры Национальной гвардии являются важной базой для формирования резерва кадров с высоким интеллектуальным потенциалом. На основе установленного плана осуществляется повышение квалификации военнослужащих и сотрудников, несущих службу в рядах Национальной гвардии и правоохранительных органов. На днях очередные 227 слушателей окончили региональные учебные центры Национальной гвардии.
64 рядовых завершили программу начальной подготовки в Региональном учебном центре Республики Каракалпакстан.
В Ташкентском региональном учебном центре 78 сотрудников прошли курсы теоретической и практической подготовки, а также познали нюансы благодаря опытным преподавателям.
В свою очередь, в Джизакском региональном учебном центре состоялась очередная церемония вручения дипломов. 22 сотрудника военизированных подразделений охраны и групп быстрого реагирования Главного управления «Охраны», а также 14 военнослужащих прошли 144-часовые курсы начальной подготовки.
И в завершение, 49 слушателей Ферганского регионального учебного центра прошли обучение по физической и боевой подготовке, укрепили свои знания в области информационных технологий и политико-правовых наук.